IRP Český Těšín – Odra Petřkovice 2:1 (1:0)

Těšín zlobí produktivita v útoku. Tedy stejný problém, jako v minulé sezoně. Zatím to lze přičíst začátku soutěže, avšak pokud by to mělo pokračovat ještě v půlce podzimu, asi by to nebylo dobré.

Možná i proto si trenér Dalibor Damek vyhlédl další posilu. Z Třince přichází mladík Filip Przyczko, vysoký, rychlý i důrazný typ podhrotového útočníka či spíše záložníka. „Takový hráč nám zatím chyběl. Filip hned při své premiéře vstřelil gól,“ pochvaloval si aktuální transfer trenér Damek.

Jeho svěřenci rozehráli s Petřkovicemi stejnou partii jako minule proti Opavě 2004. Jen s tím rozdílem, že jejich tlak v první půli nebyl velký, nýbrž přímo drtivý. „Bylo naším záměrem aktivně nastoupit a rychle rozhodnout,“ připustil Damek.

Právě nová akvizice Przyczko měl hned po rozehrání skvělou gólovou šanci. To by teprve bylo entrée. Ačkoliv měl balon proti noze, poslal ho vedle. Asi se teprve zastřeloval. V 10. minutě se zaskvěl skvělými zákroky brankář Odry Oťoupalík.

Nutno podotknout, že právě on držel svůj tým během celého zápasu nad vodou. Nejprve zlikvidoval ránu Hradečného a bravurně se vrhl i proti odraženému míči z kopačky Dudy.

Následně měli domácí dvě slibné situace, kdy pokaždé zakončujícímu hráči chyběl krůček k tomu, aby dosáhl na balon. Ve 21. minutě se do vápna probil Mendrok, vyhnul se brankáři a ten jej fauloval. Těšín z penalty konečně protrhl čekání na gól.

Ve 33. minutě už všichni zvedali ruce nad hlavu. Duda ve skluzu poslal míč na bránu, ten se však odrazil od břevna na čáru a ven. O chvíli později pelášil sám na gólmana Zábelka, ale Oťoupalík jej vychytal.

Do druhé poloviny utkání se snažili domácí nastoupit podobně. A brzy přidali pojistku. V 53. minutě obstřelil Przyczko protihráče, avšak Oťoupalík robinzonádou ještě zachránil. O dvě minuty později už Duda vyslal krásnou kolmicí na zteč znovu Przyczka a ten na Oťoupalíka konečně vyzrál. Ne silou, nýbrž rozumem – parádně jej přehodil a bylo to 2:0.

Těšíňané se uklidnili a až do 76. minuty drželi výhodný stav. Jenže v závěru se jim přihodilo něco podobného jako proti Dětmarovicím. Nechtěná a nastřelená ruka Kantora ve vápně znamenala penaltu a snížení na 2:1.

„Tady ale podobnost s utkáním proti Dětmarovicím končí. Soupeř sice vytvořil jakýsi nápor, ale šance si na rozdíl od Dětmarovic nevytvořil,“ prohlásil na závěr Damek a pochválil tým. „Jsme teď příchodem dalšího hráče vyrovnanější a silnější,“ usmíval se.

Branky: 21. z pen. Rac, 55. Przyczko – 76. z pen. Levčík. Rozhodčí: Malý, žluté karty: 3:2, diváci: 200.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Tomsa, Rac, Kantor – Zábelka (74. Vlachovič), Šlavka (80. Fikoczek), Przyczko (84. Popelka), Hradečný – Duda, Mendrok. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Český Těšín v neděli ve Frýdlantě n. O.