SK Dětmarovice - Sokol Jakartovice 2:1 (1:1)

Zápas se hrál kvůli výměně pořadatelství na dětmarovickém hřišti (v Jakartovicích byla pouť) a domácí chtěli nastoupit mnohem aktivněji než v minulém utkání proti Oldřišovu. To se jim také dařilo. Jediné, co vázlo, bylo proměňování šancí.


V 10. minutě netrefil Ligocký v čisté šanci prázdnou bránu, ale ve 14. minutě už se diváci zaradovali. Matušík předložil Schimkemu centr a hbitý záložník s přezdívkou „Šumák" přeloboval gólmana Jakartovic - 1:0.


V dalších minutách se do samostatných úniků dostali Krátka a znovu Schimke, výsledek se jim ale navýšit nepovedlo. „Toho jsme mohli litovat, poněvadž to byly opravdu tutovky," upozornil trenér Dětmarovic Petr Czyž.


Zhruba po půlhodině hry jako by domácím došel vítr. Jakartovičtí ožili a využili nenadálé dětmarovické křeče a strachu o udržení chudého vedení. V 39. minutě chtěl nejspíš Fiala centrovat před bránu, ale balon mu sjel po kopačce a jakartovický záložník trefil náramně šibenici Pacanovského brány - 1:1.


V kabině se domácí uklidnili. „Řekli jsme si, že se opět pokusíme být maximálně aktivní, napadali jsme soupeře už v hloubi pole a nutili jej k chybám. Povedlo se nám sice hosty přinutit, aby běhali bez míče, ale šance dlouho nepřicházely," přiblížil průběh druhé části trenér Czyž.


Po chybě Hojdysze se dokonce Satke řítil sám na Pacanovského, udělal mu kličku, ale netrefil odkrytou bránu, což pro domácí znamenalo, že přežili klinickou smrt. Jenže pořád to bylo jen 1:1.

A tak se čtvrthodinu před koncem rozhodli domácí k risku. Poslali na hřiště Pastuchu, aby vystřídal na pozici stopera Hojdysze. Ten se posunul do středu zálohy a ze hřiště odešel Škuláň.

Dvě minuty po této rošádě vymyslel univerzál Hojdysz nádhernou přihrávku na mladého Beilnera, který pár minut předtím selhal ve své první příležitosti. Tentokrát už mířil lépe a rozhodl o cenném tříbodovém zisku.

„Do 30. minuty nám šly dobře kombinace a také už jsme lépe využívali křídelních prostorů než proti Oldřišovu. Další utkání proti Háji bude asi nejobtížnější, ale pokusíme se soupeře opět překvapit," plánuje třetí plný bodový zisk z domácího trojutkání kouč Dětmarovic Petr Czyž.


Branky: 14. Schimke, 75. Beilner - 39. Fiala. Rozhodčí: Pobořil, žluté karty: 2:2, diváci: 150.

Dětmarovice: O. Pacanovský - Škuláň (73. Pastucha), Hojdysz, Prčík, Karkoška - Schimke (86. Maleňák), Martinček, Úlehla, Ligocký (60. Beilner) - Krátka, Matušík. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Hájem ve Slezsku.