MFK Havířov – MSA Dolní Benešov 0:1 (0:0)

Diváci viděli hlavně v první půli oboustranně velmi kvalitní fotbal. Indiáni vstoupili do zápasu s vervou a dvacet minut byli lepším týmem. Hosté nezachytili tempo a byli hodně rádi, že neprohrávali. Největší šanci měl totiž domácí Galajda a další nadějné akce nebyly dotaženy do zdárného konce. „Byla velká škoda, že jsme nedokázali z našeho tlaku vytěžit aspoň jeden gól. Soupeře jsme přehrávali a měli k vedení hodně blízko,“ mínil kouč Havířova Leo Válka.

Po dvaceti minutách mohlo z ničeho nic udeřit na druhé straně. Hosté trefili během jedné minuty tyč a břevno Svatošovy branky. Tyto situace Benešovské nakoply a rázem to byli oni, kdo určovali tempo hry. Drželi míč a byli i nebezpeční, když od další pohromy uchránil Indiány gólman Svatoš.

Na konci první půle se chytili taktovky zase havířovští hráči a Sittek mohl dvakrát otevřít skóre. Nejdříve se skvěle uvolnil v pokutovém území, ale pak netrefil ze sedmi metrů branku. Následně napálil v ideální pozici míč z voleje a branku přestřelil. „To byl další zlomový okamžik. Kuba měl v koncovce zachovat klidnou hlavu a mohli jsme dát klasický gól do šatny,“ řekl Válka.

O výsledku tak rozhodl až začátek druhé půle. Stoper Aniol byl hlavou asi ještě v kabině, takže během chvilky předvedl dva zkraty, které skončily gólem Juchelky. Nejdříve nahrával nesmyslně obsazenému Valovému, pak neodkopl míč v pokutovém území, přišel o něj a po excelentním zákroku Svatoše se Juchelka z dorážky už radoval – 0:1.

„Z tohoto úderu jsme se těžko vzpamatovávali. Hráči podlehli nervozitě a zkušený soupeř to vycítil a uměl toho využít,“ podotkl Válka. Vyrovnat mohl už o dvě minuty později Přecechtěl, ale v tutovce netrefil branku. Indiáni se sice snažili, ale chyběla jim větší pohoda, takže Benešovští byli na koni a herně domácí převyšovali.

Havířovští se přesto mohli dočkat vyrovnání po jednom z rohů. V závaru však zblízka trefili jen nohy bránících hráčů a Aniolovi chyběl větší důraz k tomu, aby svou osudovou chybu odčinil.

„Kluci se snažili a dřeli až do konce, ale Benešov dnes vyhrál zaslouženě. Řekl bych, že o tu jednu branku byl lepší. Celkově hodnotím dnešní fotbal jako hodně kvalitní. My ho bohužel dokázali hrát pouze jeden poločas. Musíme hlavně litovat zahozených šancí, kterých jsme si vytvořili dost,“ konstatoval na závěr havířovský kouč.

Branka: 46. Juchelka. Rozhodčí: Stloukal, žluté karty: 2:4, diváci: 400.

Havířov: Svatoš – Valový (58. Pištěk), Sáblík, Aniol (67. Szkuta), Stebel – Sittek, Husárik, Michalčák, Holčák – Přecechtěl (77. Kubiena), Galajda. Trenér: Leo Válka.

Další zápas hraje Havířov v neděli v Kravařích.