IRP Český Těšín – Olympia Bruntál 0:2 (0:1)

Proti jednomu z aspirantů na postup do Moravskoslezské ligy odehrály domácí bojovnice velmi kvalitní a pohledný zápas. Již před ním se soupeř netajil tím, že si do Těšína přijel zastřílet a suverénně počítal s dvouciferným výsledkem. To se ovšem rozhodně přepočítal, což po utkání sportovně přiznal i hostující trenér. „Potěšilo nás, že trenér Olympie po utkání ocenil náš výkon a bojovnost. I on čekal, že si jeho hráčky s chutí zastřílejí a jasně vyhrají, ale nakonec musely tvrdě bojovat o každý balon, aby nám vůbec nějakou branku daly,“ byla ráda domácí trenérka Sylva Bajtková.


Na velmi těžkém a podmáčeném hřišti se v prvním poločase bojovalo převážně uprostřed hřiště s ojedinělými šancemi na obou stranách. V 16. minutě domácí fotbalistky poprvé inkasovaly, když zcela volná Schoberová hlavou po přímém kopu nedala domácí brankářce J. Sikorové žádnou šanci – 0:1.


Po brance Těšín hru vyrovnal, ale závěr poločasu patřil opět Bruntálu, který si vytvořil několik zajímavých gólovek, které s přehledem řešila domácí brankářka.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Domácí byly směrem dopředu odvážnější a objevily se v několika pozicích, odkud se dal vstřelit gól.

Jinak ale šance na obou stranách končily v náručích obou gólmanek. Až na 53. minutu, kdy po špatném odkopu brankářky J. Sikorové a nepokrytých hostujících útočnic skórovala ranou k tyči Kaupová – 0:2.

„Jsme nováčkem a dalo se předpokládat, že nás budou provázet nováčkovské chyby. Až se jich budeme vyvarovat a proměníme alespoň nějakou šanci z toho, co si dokážeme vytvořit, přijdou i body. Zatím se ale seznamujeme s novým prostředím. Nic nepřijde hned,“ je si trenérka Bajtková dobře vědoma, že českotěšínská děvčata se budou muset tuto sezonu obrnit hlavně trpělivostí.

V závěru utkání se domácí hráčky snažily ještě výsledek upravit a aspoň jej korigovat, ale nezkušenost v koncovce se na nich plně projevila, a tak nezaznamenaly ani čestný úspěch.

„I tak musím děvčata za předvedený výkon i hru pochválit. Pokud budou i nadále předvádět takové nasazení a zápal pro hru, tak se výsledky určitě dostaví,“ věří trenérka IRP v postupné pokroky.

Branky: 16. Schoberová, 53. Kaupová.

Č. Těšín: J. Sikorová – Ž. Hrabcová (62. Vítková), Švehlíková, Borotová (66. Borová), Dybová – M. Sikorová, Dordová, Skočková (82. H. Hrabcová), Spratková – Kohutková, Lepíková (60. Špalková). Trenérka: Sylva Bajtková.