SK Uničov – MFK OKD Karviná 1:1 (0:1), 1:3 na penalty

Ačkoliv karvinští hráči nastoupili na podobně mokrém terénu jako v úvodním zápase poháru v Lískovci, podle trenéra Jiřího Balcárka se jednalo o úplně jiné utkání. „Tentokrát jsme měli jasně navrch a za stavu 1:0 jsme zahodili asi čtyři vyložené příležitosti. Mohli jsme si zápas jednoduše usnadnit, ale bohužel ta nepohoda a neklid při zakončení ve druhé lize se přenesly i do poháru,“ vysvětlil Balcárek.


I díky tomu se domácí fotbalisté dlouho drželi a deset minut před koncem se chopili příležitosti ke srovnání na 1:1. „Hráče jsem upozorňoval, že Uničov patří ke stabilním účastníkům MSFL a jedná se o kvalitní a zkušené mužstvo. Škoda, že jsme nevedli o tři, čtyři góly. Gól Uničova by pak nic neřešil a nemuseli jsme ani přijít o vykartovaného Hoffmanna, který nám teď bude scházet v druholigovém utkání,“ litoval kouč Karviné při vzpomínce na červenou kartu pro zkušeného obránce MFK.


Aby smůly nebylo málo, úspěšný karvinský střelec Martin Opic se v 82. minutě zranil a nejspíš nebude k dispozici pro duel v Sezimově Ústí. Svým výkonem si přitom mohl říct o základní sestavu. „S herním výkonem mužstva v Uničově jsem spokojen. Až na koncovku. Nezbývá než věřit, že postup kluky nakopne. V naší situaci se potřebujeme chytit jedním či dvěma podařenými výsledky a věřím tomu, že pak budeme branky zase střílet,“ konstatoval Balcárek.


Úspěšný postup na pokutové kopy zařídil gólman Kafka, který za svá záda pustil jedinou střelu, a také nominovaní karvinští exekutoři Gonda, Motyčka a Pavlík. Pouze Mišinský svou penaltu neproměnil. „Za postup přes Uničov jsme rádi. Poháry bývají ošidné, vezměte si kolik favoritů vypadlo nebo mělo problémy. Postup nám může psychicky pomoci, pro mužstvo je to nový impuls a motivace do další práce,“ uzavřel pohárové utkání Ondrášovka cupu karvinský kouč.


Branky: 80. Kyselý – 26. Opic. Rozhodčí: Hájek, žluté karty: Vejvoda, Toman, Krč, Řehák – Pavlík, Hoffmann, červená karta: 90. Hoffmann (K.), diváci: 360.

Karviná: Kafka – Hoffmann, Mihálik, Štajer, Knötig – Ciku, Pavlík, L. Zápotoka (46. Ficek), Gonda – Opic (77. Motyčka), T. Zápotoka (46. Mišinský). Trenér: Jiří Balcárek.

V dalším utkání poháru si Karviná zahraje buď v Kolíně, nebo doma s Libercem. Zápas Kolín – Liberec se totiž hraje až 14. září.