Trenér Jiří Balcárek využil již v pohárovém duelu v Uničově slovenskou dvojici bratrů Zápotokových, kteří přišli z Dubnice nad Váhom.

Klub nestály ani korunu, protože na Slovensku jim před časem vypršela smlouva. Útočník Tomáš a jeho bratr Lukáš, defenzivní středopolař, mají podle slov manažera klubu Petra Mašleje předpoklady k zařazení do sestavy, avšak až poté, co doženou citelné treéninkové manko.


„Zatím jsme se s nimi dohodli na roční spolupráci, ale oba hráči sedm měsíců nehráli fotbal a připravovali se individuálně,“ upozornil manažer Karviné Petr Mašlej.


Oba hráči byli i na testech v prvoligovém Brně, ale zjevně právě z kondičního důvodu na jihu Moravy nezakotvili, byť jejich fotbalové kvality jsou nesporné. S největší pravděpodobností proto půjdou buď oba, nebo aspoň jeden z bratrů ještě nyní na podzim do nějakého klubu z MSFL či divize na hostování do konce roku. Na okamžitý skok do II. ligy to nevypadá.


„Hráči jsou to ale kvalitní. Uvidíme, jak na tom budou po společné přípravě s mužstvem. Přeci jen je něco jiného trénovat sám a běhat po lese než se připravovat v kolektivu,“ upozornil trenér Jiří Balcárek.


Naopak opačným směrem, tedy na Slovensko, ovšem do Liptovského Mikuláše, míří na hostování dvojice Tomáš Kučera a Martin Suchý. Manažer klubu Petr Mašlej již v průběhu týdne naznačil, že oba hráči na hostování skutečně odejdou. „Tomáš Kučera je momentálně zraněný a do konce podzimu nepoužitelný. Takto může být doma a rehabilitovat. Suchého zase nahradil Jiří Homola," objasnil Mašlej.


Právě Jiří Homola, čerstvá posila Karviné, přicházející na hostování do konce podzimu, by mohla vyřešit problém trenéra Balcárka s obsazením postu stopera. „Po odchodu Honzy Buryána s postem stopera bojujeme, očekávám, že kvalita Jirky Homoly by nám na tomto postu měla pomoci," míní Balcárek. Homola odjel s Karvinou již k dnešnímu utkání II. ligy do Sezimova Ústí.