FK Mohelnice – Slavia Orlová 0:0

„Výsledkově jsme sice nevybočili ze zaběhnutých kolejí, avšak herně jsme udělali posun směrem kupředu,“ upozornil předem trenér Slavie Petr Samec.


Narozdíl od předešlých venkovních utkání v Šumperku a Valašském Meziříčí, kde jeho tým také odvedl slušnou práci, ale do šancí se moc nedostával, platil o Mohelnici opak. „Vypracovali jsme si opravdu spoustu zajímavých možností. Jen David Jatagandzidis měl asi čtyři,“ vybavil si Samec situace, v nichž mladý útočník Slavie nevyzrál na domácího gólmana.


Mohelnice chtěla doma od prvních minut tvrdě zaútočit na plný bodový zisk, ale její hra byla spíše rozpačitá. „Z naší strany to ale nebylo o moc lepší. Chtěli jsme být také aktivní a využít rozestavení Mohelnice, která hraje na tři útočníky, k vlastnímu prospěchu, to znamená roztáhnout hřiště a dávat míče do krajů. Kombinace nám ale vázla, hra obou týmů byla plná nepřesností,“ popisoval první půli Samec.

Až s tou druhou byl plně spokojen. Tedy až na proměňování gólovek. „Tohle nás zlobí. Na tréninku už se podstatně více zaměřujeme na útočení, ale zatím to nepomáhá,“ připouští trenér Slavie. V Mohelnici to do brány nespadlo například ani zkušenému Kopelovi.

Rozhodčí: Klíma, žluté karty: 2:3, diváci: 180.

Orlová: Szarowski – Skácelík (74. Kopel), Hrdina, Bajzath, T. Věčorek – A. Věčorek, Košňovský – Míšanec (46. Šebek), F. Kadlčák, Krčmařík – Jatagandzidis (86. Žůrek). Trenér: Petr Samec.

Další zápas hraje Orlová ve středu s Brumovem.

Celý článek v Karvinském deníku