SK Kravaře – MFK Havířov 4:2 (1:2)

Havířovští vůbec nezachytili začátek zápasu a byli rádi, že neinkasovali už po třiceti sekundách hry. První čtvrthodina patřila jednoznačně domácím, kteří svým nasazením a bojovností nutili hosty k častým chybám. Ve 14. minutě přišlo logické vyústění – gól Staňka. „Chtěli jsme hrát od začátku aktivně a tím domácí zaskočit. Jenže to bylo jen zbožné přání,“ přiznal kouč Havířova Leo Válka.


Přesto Indiáni bleskurychle srovnali. Po rohovém kopu se dostal míč k Sáblíkovi, který prostřelil houštinu těl před sebou – 1:1. Od té chvíle se chopili hosté taktovky a do konce první části měli herně navrch. Nejdříve zahodili několik slibných šancí a ve 38. minutě se dočkali vedoucího gólu. Holčák vysunul Galajdu, domácí brankář špatně vyběhl a havířovský útočník zasunul míč do sítě – 1:2.


Ve druhé části nedokázali hosté udržet míč na svých kopačkách a v obraně kupili obrovské chyby, za které byli trestáni. Už v 55. minutě se obtočil kolem beků Staněk a parádní ranou do šibenice zařídil vyrovnání. Poté se řítil dobře hrající Galajda sám na brankáře, ale v rozhodující chvíli si balon ukopl.
Tím iniciativa Havířova skončila a domácí v 71. a 80. minutě Knoppem využili velkých hrubek v jeho defenzivě k vítěznému obratu.


„Porážka je zasloužená, propadli jsme hlavně ve druhé půli. Takhle hrát prostě nemůžeme. Kazili jsme jednu nahrávku za druhou, některým hráčům chybělo i nasazení,“ nebyl po zápase vůbec spokojen trenér Válka.


Branky: 14. a 55. Staněk, 71. a 80. Knopp – 16. Sáblík, 38. Galajda. Rozhodčí: Tomanec, žluté karty: 2:2, diváci: 264.

Havířov: Svatoš – Valový, Sáblík, Aniol (18. Stebel), Michalčák – Pištěk (46. Pristáš), Husárik, Holčák, Szkuta – Galajda, Sittek. Trenér: Leo Válka.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Valašským Meziříčím.