BFK Frýdlant n. O. – IRP Český Těšín 1:0 (0:0)

„Již v předchozích třech utkáních jsme se potýkali s problémem střílet branky. Ve Frýdlantě se naše neschopnost plně projevila,“ poznamenal trenér českotěšínského celku Dalibor Damek.

Jeho tým přijel do Frýdlantu optimisticky naladěn a s touhou plně bodovat. Domácí si byli vědomi síly soupeře, takže se nikam netlačili. Hráli bojovně a s obrovským zaujetím. Za celý zápas vystřelili jedinkrát na Gradkovu svatyni, ovšem podstatné je, že dali gól. Na rozdíl od hráčů Těšína.

„Nastěhovali jsme se na polovinu soupeře, dostávali se do spousty šancí, jenže naše střelecká muška poletuje sem tam. Ustálená rozhodně není,“ přirovnával Damek.

V první půli zahodili stoprocentní příležitosti Duda se Zábelkou, v té druhé měl tutovku Przyczko. Nikdo z Těšíňanů se však netrefil do černého a to nakonec hosty mrzelo. Slibný výkon v poli jim nebyl nic platný. Hraje se na góly. A ten rozhodující dali domácí.

Po spálených možnostech Těšína platilo okřídlené nedáš - dostaneš. V 74. minutě zahrávali Frýdlantští rohový kop, na něj si naběhl Žáček a při špatném vyběhnutí Gradka neměl problém skórovat – 1:0. Křečovitá snaha Těšína alespoň vyrovnat k ničemu nevedla, ačkoliv dostali možnost přesilovky po vyloučení Merty.

Zápas pískal velmi dobře arbitr Křenek se svými asistenty.

Branka: 74. Žáček. Rozhodčí: Křenek, žluté karty: 2:2, červená karta: Merta (F.), diváci: 360.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Tomsa (60. Vlachovič), Rác, Kantor – Zábelka, Przyczko, Šlavka, Hradečný (60. Ligocki) – Mendrok (80. Šmahaj), Duda. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Krnovem.