SK Kravaře – Lokomotiva Petrovice 3:0 (1:0)

Ti přijeli do Kravař s cílem vyhrát a od začátku se také chopili dirigentské taktovky. „Kontrolovali jsme hru, jenže jsme zase neproměňovali ani nejvyloženější šance. I domácí po utkání uznali, že po první půli by se klidně spokojili s bodem,“ smutnil trenér petrovického celku Dušan Kohut.

V 17. minutě dostal pěkný balon od Dittricha útočník Šuster. Postupoval osamocen na gólmana, ale nevolil ideální řešení zakončení a míč do něj nastřelil. „Po zápase mi říkal, že si věřil, že brankáře prostřelí. Škoda, mohli jsme vést my a ne soupeř,“ pokrčil rameny Kohut.

Přišly ale i další gólovky. Po hezké akci Lukana se Škutou se k míči dostal Bielan, ale balon mu skočil a Bielan ideálně netrefil.

Tak se stalo, že stejně jako v utkání s Novým Jičínem i v sobotu s Bystřicí pod Hostýnem protivník z první akce na petrovickou bránu skóroval. Přímý kop proletěl napříč vápnem k zadní tyči, kde jej do prázdné brány zasunul Peterek – 1:0.

Hosty to nepoložilo a měli další možnosti vyrovnat. Šuster přiklepl balon Lukanovi, který střílel z dvanácti metrů, ale brankář bravurně míč chytil. Před koncem půle zase Mikova rána zatřásla břevnem.

„O přestávce jsme věřili, že pokud budeme pokračovat v takovém výkonu, musíme nutně výsledek otočit. Stalo se nám ale to, co jsme nechtěli, brzy jsme inkasovali,“ pravil trenér Kohut.

V 55. minutě zaváhal Bernatík, Padych se dostal před něj a prostřelil Sabelu. O pár chvil později nevyšel Lokomotivě ofsajd systém, neboť se vzadu zapomněl Giňa a Peterek opět trefil odkrytou bránu.

Na inkasovaných gólech se tak podílela nesourodost obrany, z níž trenéru Kohutovi vypadli dva stabilní hráči. Vávra v týmu skončil z pracovních důvodů, Klimek vyfasoval na tři týdny dlahu. To se muselo na kompaktnosti defenzivy projevit.

Petrovičtí za stavu 3:0 věděli, že vítězství je fuč, snažili se tedy aspoň o korekci, ale ani tu jim domácí nedopřáli. Nejblíže k ní měl střídající Hanusek.

Branky: 22. a 60. Peterek, 55. Padych. Rozhodčí: Slaný, žluté karty: 2:3, diváci: 285.

Petrovice: Sabela – Giňa (65. Hanusek), Bernatík, Gill, Škuta – Reichl, Dittrich, Bielan, Miko – Šuster (72. Kumpán), Lukan. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v sobotu v Orlové.