Trenér Jiří Balcárek ocenil herně povedený výkon svého celku v Sezimově Ústí, ale před duelem s dalším nováčkem soutěže z Varnsdorfu musel vypočítávat útočné ztráty.

„Mišinský má stopku pro čtyři žluté karty, Opic stále hlásí zdravotní problémy a Gottwald měl nedávno zánět pod nehtem. Těžko říct, jestli bude připraven zasáhnout,“ dělá Balcárkovi vrásky na čele zdravotní stav ofenzivních borců. Nová posila klubu Tomáš Zápotoka by sice k utkání připraven být mohl, ale jeho tréninkové manko mu nedovoluje absolvovat celých devadesát minut. „Začne na lavičce,“ potvrdil Balcárek.

Od výkonu ze Sezimova Ústí by se ale jeho tým rád odrazil. „Musíme to už prolomit a vyhrát. Balon je třeba do brány dotlačit i silou vůle, ale musíme už dát gól. Prvořadé však bude neinkasovat. Obrana v posledním utkání fungovala, soupeře jsme nepustili do šance. Na to by se dalo navázat,“ kvitoval kouč MFK OKD s povděkem příchod zkušeného stopera Jiřího Homoly, který vyztužil obrannou čtyřku.

A co na soupeře z Varnsdorfu vymyslel? „Předpokládáme, že i u nás bude hrát v hlubokém bloku s jediným vysunutým útočníkem, jako to praktikoval v Mostu. Tam dal z jedné své šance gól a odvezl si bod za remízu 1:1. To mu nesmíme dovolit. Je velice důležité, abychom z prvních šancí skórovali jako první my a přinutili soupeře k otevření obrany. Proti takovému houževnatému týmu, který urputně brání, musíte hrát chytře, rychle a hlavně kombinačně po zemi,“ nabádá Balcárek své hráče.