Slavia Orlová – Lokomotiva Petrovice 1:2 (0:1)

Možná by Samec i ve svých letech měl ještě obout kopačky a předvést svým hráčům, jak se proměňují tutovky pár metrů od brány. Fotbalista to byl vynikající. Porážka od Petrovic i ta předchozí od Brumova se rozhodně nečekala. Orlová již potřebovala tříbodově zabrat.


„Máte pravdu, situace není veselá. Doplácíme na to, že místo našeho vedení necháme jít do vedení soupeře a sami se tak srážíme k zemi. Pořád nám chybí větší důraz v koncovce. Útočníci se musí více tlačit do brány, to vede k tomu, že góly nedáváme. Dneska jsme dali náš vůbec první ze hry, i když to bylo po standardce. To je za sedm kol špatná bilance,“ připouští Samec.


Sobotní zápas na umělce v Orlové (hlavní plocha byla promáčená po dešti) znovu nabídl herní převahu domácích, kteří vyjma první čtvrthodiny, kdy Petrovice zahrozily Dittrichem a Škutou, si opětovně mohli do přestávky vypracovat dvougólové vedení jako ve svých předchozích duelech. Lokomotiva měla štěstí, když po střele F. Kadlčáka se rozezvučelo břevno.


Ve 29. minutě bylo v akci opět břevno, od něj se míč odrazil na pětku ke zcela volnému Koplovi, ale ten neuvěřitelně přestřelil odkrytou branku. Diváci žasli a s nimi i trenér Samec. „To už je umění nedat,“ kroutil nechápavě hlavou.


Spálené šance sráží jeho tým do kolen. „Bylo tomu tak před týdnem, před dvěma i před měsícem. Pořád nevyhráváme,“ zlobil se předseda orlovského klubu Radislav Mojžíšek. Má tedy trenér Samec nadále důvěru vedení? „Budeme to řešit. V nejbližších dvou zápasech musí přijít zlom, vždyť už je půlka podzimu,“ připomněl Mojžíšek.


Petrovice potrestaly orlovskou neschopnost gólem. U zrodu akce stál Dittrich, který krásně vysunul do běhu Mika, jehož centr z levé strany našel hlavičkujícího Lukana, který potvrdil vlastní pohodu – 0:1.

Branky: 56. Jatagandzidis – 32. Lukan, 64. Hanusek. Rozhodčí: Osička, žluté karty: 4:3, červená karta: 89. Urban (O.), diváci: 80.

Orlová: Szarowski – F. Kadlčák, Hrdina, Bajzath, T. Věčorek – Skácelík – Košňovský (46. Jatagandzidis), Míšanec, Šebek (46. Krčmařík), Kopel (76. Žůrek) – Urban. Trenér: Petr Samec.

Petrovice: Sabela – Škuta, Gill, Bernatík, Reichl – Miko, R. Bielan, Dittrich, Hanusek (84. Kumpán) – Lukan, Šuster (87. Giňa). Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Dolním Benešově, Petrovice v sobotu s Brumovem.

Celý článek v zítřejším Karvinském deníku