V neděli byl na hřišti u vítězství svého mužstva 2:0 nad Varnsdorfem, dokonce obstaral první gól. Po problémech s kyčlí a kotníkem je zpět.

„Věřím, že bych se mohl dostat zase do kondice, v jaké jsem byl před příchodem do Karviné,“ prohlásil po utkání. V týmu je už půl sezony. Přišel v zimě jako posila ze Slovenska, kde ale moc nehrál a o moc lepší to nebylo ani v jeho začátcích v Karviné.

„Potýkal jsem se s následky vážného zranění kyčle a hledal nové angažmá. Přišla nová výzva, ozvala se Karviná a já jsem jí vděčný za šanci. Tady mi dali příležitost, abych se zase dal dohromady. Ze zranění jsem se vylízal, ale pak přišlo další, když mi na tréninku nechtěně projel nohu Vlado Milosavljev a já zase laboroval se zraněným kotníkem,“ přibližoval Gottwald, jak to bylo s jeho únorovým příchodem do klubu a následnými patáliemi.


„Snad jsem si ta zranění vybral na dlouho dopředu a teď už to bude jen a jen lepší,“ usmíval se v neděli po utkání bývalý hráč předních ligových klubů jako jsou Slovan Bratislava, Žilina či polská Legia Warszawa.

Mohl by se v Karviné opravdu dostat do formy, v jaké byl před zmiňovaným zraněním kyčle? „Udělám vše proto, aby se mi to povedlo,“ slíbil. „Je mi devětadvacet a ještě jsem neodpískal ligové angažmá. Je jedno, jestli to bude v zahraničí nebo tady. Možná, že si ligu zahraji i s Karvinou,“ věří.

Má na to Karviná podle něj kádr? „Já myslím, že ano. Navíc zázemí je zde na vysoké úrovni, klidně se můžeme v nejbližší době o postup poprat,“ míní optimisticky.