MFK Havířov – FK Mikulovice 4:1 (1:0)

Domácí začali po první výhře s Valašským Meziříčím s chutí. Po několika nadějných kombinacích předvedli ve 14. minutě fotbalovou parádu s nádhernou koncovkou. Holčák narazil míč efektně Pištěkovi, a ten se utěšenou ranou od tyče do šibenice postaral o první změnu skóre. „Míč jsem si chtěl připravit pro sebe, ale obránce mě fauloval, takže z toho byla nakonec gólová nahrávka,“ přiznal po utkání útočník Holčák.


Indiáni měli více ze hry a domácí diváci ocenili řadu jejich vydařených akcí potleskem. Mikulovice hrály pěkně zostra a jen benevolence hlavního rozhodčího zapříčinila, že se obešly bez vyloučených. Fotbalově toho moc nepředvedly, takže hostující kouč musel o přestávce sáhnout ke dvěma změnám.


Ani to hostům nepomohlo a Indiáni měli nadále navrch. V 54. minutě předvedl Holčák svou fotbalovost a přesným centrem vybídl ke skórování Sittka, který hlavou poslal míč podruhé do sítě – 2:0. O šest minut později se podařilo mikulovickému Karakasidisovi domácí euforii trochu utlumit. Jeho střela z přímého kopu byla také parádní a rázem to bylo jen 2:1.


Branky: 14. Pištěk, 54. Sittek, 66. Holčák, 85. Psík – 60. Karakasidis. Rozhodčí: Běhal, žluté karty: 2:3, diváci: 350.

Havířov: Mrozek – Valový, Sáblík, Michalčák, Szkuta – Pištěk (71. Stebel), Husárik, Sittek (84. Pristáš), Psík – Přecechtěl, Holčák (76. Galajda). Trenér: Leo Válka.

V dalším kole má Havířov volno, nejbližší zápas hraje až 26. 9. v Ostravě B.

Celý článek v zítřejším Karvinském a havířovském deníku