„Určitě je skvělé, že i v Karviné, kde se tak stalo tuším vůbec poprvé, se dokázala uspořádat taková akce. Potěšilo mě, že si na mě organizátoři vzpomněli. Na podobná setkání se bývalí hráči vždy velmi těší,“ pousmál se po utkání Serafin.

Osmnáct let věrných služeb někdejšímu Baníku 1. máj Karviná nelze vymazat z hlavy. Na který okamžik této kariéry vzpomíná nejraději? „První, co si vybavím, je postup do třetí ligy. Sešla se tenkrát skvělá parta,“ připomene.

Koneckonců, řadu tehdejších hráčů potkal v pátek přímo na hřišti. „Ale nezáleželo, jestli byl někdo spoluhráč nebo protihráč. Znám je všechny, se všemi jsem se rád viděl,“ ujistil, když mířil ke kabinám.

Kdo jej viděl v akci, musel obdivovat, jak se ve svých letech dokáže mezi tyčemi pohybovat. „Je pravda, že se mi chytalo skvěle, ale je to dáno i tím, že jako trenér brankářů v Třinci si udržuji určitou tréninkovou kondici. Jsem v pohybu a to pomáhá,“ míní. Hlavně jej potěšilo, že dokázal v obrovské šanci vychytat svého kamaráda Radka Jursu. „To byl zákrok dne,“ vtipkoval.

Kolemjdoucí Miroslav Štěpánek, jeho někdejší spoluhráč z Baníku 1. máj, při odchodu do šaten jen utrousil. „A napište tam, že si Karel taky skvěle dokáže dirigovat obranu. Jeho pokyny dnes byly slyšet až v Třinci,“ smál se Štěpánek.

Právě Třinec je vedle Karviné dalším klubem Serafinova srdce. „Bydlím kousek od stadionu, mám to na něj deset minut. Vzpomínám si, jak jsem do Třince přišel odchytat na dva zápasy ligu a už jsem tam zůstal,“ vybavuje si brankář, který si možná neztratil ani v krajském přeboru. „A tak to zase ne, ale musím přiznat, že nějaké nabídky chytat I.B třídu, jsem dostal,“ uculuje se.

Trenérská kariéra hlavního kouče by jej přitom nelákala? „To ani ne, přeci jen mám už své roky. Se současnou pozicí trenéra gólmanů jsem opravdu spokojen,“ přitakává. Jeho třetím působištěm a další srdeční záležitostí, jsou pak Dětmarovice. „I tady jsme dokázali vykopat vyšší soutěže. Z I.A třídy jsme se dostali až do třetí ligy. Svého času byly Dětmarovice nejvýše postaveným celkem ze všech klubů Karvinska,“ připomene fotbalová osobnost nedávnou historii po krachu FC Karviná a Baníku Havířov, kdy hrály Dětmarovice MSFL.

A jaký má názor na současný stav karvinského fotbalu? „Jsem rád, že se Karviná dostala zpět do II. ligy. Působí tam vlastně vedle Třince a takové kluby si zaslouží hrát vysoké soutěže. Přeju jí, ať se jí daří a dokáže na své zápasy přilákat diváky. V Karviné se za poslední roky udělalo spoustu práce, osobně se těším na to, až zde bude postaven ten nový stadion. Snad se toho dožiju,“ usmíval se na závěr Serafin. „A teď mě omluvte, musím s chlapama probrat staré dobré časy,“ rozloučil se a odebral se k ostatním pozvaným hostům, které čekalo pozápasové přátelské posezení u piva.