SK Dětmarovice – FK Bohumín 3:0 (2:0)

Místní derby v krajském přeboru vyznělo výsledkově jasně pro domácí Dětmarovice, které tak daly zapomenout na porážku z Janovic 1:4.

„Ta předchozí porážka v Janovicích byla silným motivačním prvkem,“ připustil po utkání trenér Dětmarovic Petr Czyž. „Nebyli jsme vůbec horším týmem, spíš naopak, přesto výsledek hovořil za vše. Chtěli jsme jej odčinit a napravit si reputaci u vlastních fanoušků,“ vyhlásil cíl domácí trenér.

Domácí vstoupili do utkání aktivně. „To chceme vždy. Pořád to opakuji jako papoušek, ale ne vždy se to daří,“ upozornil Petr Czyž. Tentokrát to ale platilo beze zbytku. Na bránu Bohumína se valil útok za útokem, domácí tlak byl pak zaslouženě korunován dvěma trefami Matušíka a Škuláně.
Nejprve přizvedl dlouhý balon, směřující za obranu jeden z hostujících beků, míč se dostal k Schimkemu, který jej krásně předložil zcela volnému Matušíkovi – 1:0.

I ve druhé brance měl prsty Schimke. Potáhl míč, nasměroval jej za sebe do pokutového území, kde se k němu přimotal Škuláň a nekompromisně prostřelil brankáře Bohumína.

Hostům dělalo problémy dětmarovické rozestavení 4-5-1 s podporou krajních obránců. Nestíhali zachytávat jejich náběhy. „Nepodrželi jsme míč ve středu hřiště. Záloha nám dneska nefungovala, jak by měla,“ mračil se sekretář bohumínského klubu Miroslav Křan. „Tím, že jsme ztráceli balony, jsme vytvářeli tlak na obranu. Důsledkem toho byly dvě branky v naší síti už do poločasu. Po přestávce se to zlepšilo, ale šanci jsme si vytvořili jen jednu,“ komentoval zápas Křan.

„Dvoubrankový stav byl příslibem, avšak nabádal jsem hráče k neustále aktivitě. Opak by pro nás mohl znamenat velké komplikace. Chtěli jsme přidat ještě jeden, rozhodující gól,“ vysvětloval naopak o přestávce Czyž, co kladl svým hráčům na srdce.

Jenže i kdyby jeho svěřenci chtěli být aktivní, na hřišti byl ještě Bohumín a ten se nehodlal smířit s průběžným stavem. Ovládl hru a měl opticky navrch. Co mu to však bylo platné, když do šance se nedostal. „Musím vyzdvihnout dnešní výkon obrany, která soupeře nepustila do šance,“ pochválil Czyž defenzivní řady.

Hosté hráli jen po pokutové území, dál nepronikli. Šanci korigovat měl kdo jiný než Hanus, ale tentokrát se musel obejít bez zápisu do střelecké listiny. Díky tomu, že Bohumín tvořil a valil se na domácí bránu, se Dětmarovicím naskytly možnosti brejků. Ty je však zahazovaly až do poslední minuty, než svůj brilantní výkon korunoval výstavním angličanem Milan Prčík, upravující posledním gólem na 3:0.

V bráně domácích dostal tentokrát příležitost Mrkva a vychytal nulu. „Změna nesouvisí s posledním utkáním v Janovicích. Oba gólmani, tedy jak Mrkva, tak Pacanovský, jsou na stejné úrovni, ale Mrkva si svým přístupem k tréninku už šanci zasloužil,“ objasňoval dětmarovický kouč.

Branky: 17. Matušík, 41. Škuláň, 90. Prčík. Rozhodčí: Prasek, žluté karty: 1:1, diváci: 200.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Prčík, Hojdysz, Pastucha – Schimke, Martinček, Ulehla (89. Němec), Maleňák, Ligocký (84. Beilner) – Matušík.


Bohumín: Šajer – Bystroň, Kornak, Košťál, Tvrdý – Veseleňák (46. Prokš), Kempný, Kubinski, Socha (46.Gábor) – Hanus, Mooc.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Rýmařově, Bohumín v neděli s Opavou 2004.