MSA Dolní Benešov – Slavia Orlová 5:1 (1:1)

„Už skutečně nevím, co na to mám říkat. Lidé, kteří si pak přečtou naše reakce a vidí výsledek, si nejspíš pomyslí, jestli ten Samec není náhodou blázen, ale když si zpětně promítám naše poslední zápasy, aktuálně ten poslední v Dolním Benešově, musím znovu konstatovat, že opravdu děláme pokroky. Hlavně v taktické fázi, ale i technice a hře směrem dopředu. Jenže nás sráží individuální hrubky jednotlivců a pak je z toho pětigólový ranec,“ začíná si pomalu zoufat trenér Orlové Petr Samec.

Jeho svěřenci za bezgólového stavu neproměnili penaltu (F. Kadlčák) a více než polovinu utkání byli naprosto vyrovnaným a možná i nebezpečnějším týmem.

„Šance jsme si vytvořili, ale nedali je. Domácí proměnili pět svých akcí, takže i když měli velké štěstí, musím konstatovat, že vyhráli zaslouženě. Fotbal se holt hraje na góly,“ podotkl Samec.

Když pak slávisté vidí, že ani jejich sebevětší snaha nevede k úspěchu, propadají na hřišti frustraci. Aspoň, že Jatagandzidis vstřelil v Dolním Benešově gól ze hry. První opravdový po fotbalové akci, který letos Orlová zaznamenala. „Vyrovnávali jsme na 1:1, ale pak zase neproměnili šance. Ať to byl Šebek nebo znovu Jatagandzidis,“ prohlásil kouč Slavie.

Branky: 15. Seidler, 63. Schreier, 80. Žižka, 86. Roman Štefek, 89. Modelský – 21. Jatagandzidis. Rozhodčí: Švrček, žluté karty: 1:4, červená karta: 74. T. Věčorek (O.), diváci: 105.

Orlová: Szarowski – Skácelík (71. Papuga), Hrdina, Bajzath, T. Věčorek – Míšanec (83. Kopel), Košňovský, F. Kadlčák, Šebek (66. Žůrek) – Krčmařík, Jatagandzidis. Trenér: Petr Samec.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Kravařemi.

Celý článek v úterním Karvinském deníku