Lokomotiva Petrovice – Elseremo Brumov 0:0

Ačkoliv se s Brumovem před sezonou počítalo jako s jedním ze sestupových kandidátů a výsledky z úvodu soutěže tomu i nasvědčovaly, Valaši už v Orlové předvedli kompaktní výkon a v Petrovicích jej potvrdili.

„Je to překvapení i pro nás, ale z dosavadních sedmi odehraných kol to byl zatím nejsilnější soupeř,“ musel s podivem uznat sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

O tom, že hosté nepřijeli jen bránit, přesvědčili již v 5. minutě, kdy musel gólman Sabela likvidovat hlavičku Zuby.

V 16. minutě se do míče po Mikově rohu opřel Škuta, avšak z hranice šestnáctky pálil nad. Skórem nepohnul ani Gillův trestný kop.

Největší šance poločasu přišla po Mikově nahrávce na Kumpána. Proti němu vystartoval brankář Vypušťák, skočil mu pod nohy, ale Kumpán jej přeloboval. Nicméně možná příliš zbrkle, protože byl v pokleku a měl v tu chvíli menší stabilitu. Míč tak skončil vedle.

Hosté opět zahrozili v 40. minutě, kdy pět metrů od brány stojícího Petríka vychytal spolehlivý Sabela.

Druhá půle se nesla ve znamení petrovického tlaku. Domácí si vytvořili dvě tutovky, které však spálili. Miko po Kumpánově nahrávce neuspěl, z protiútoku nastřelil břevno Juřica.

Druhou petrovickou tutovku zazdil Reichl, jehož ránu vytáhl zázračně na roh Vypušťák. Žádný „poušťák“ to skutečně není. V závěru zápasu vyhlavičkoval balon z prázdné brány brumovský Maňák a nakonec se netrefil z otočky pár kroků od branky ani Šuster.

„Soupeř se představil v dobrém světle, a tak musíme remízu vzít. Ne vždy vede herní převaha k vítězství,“ soudil po utkání Kencki.

Rozhodčí: Běhal, žluté karty: 2:1, diváci: 120.

Petrovice: Sabela – Škuta, Gill, Bernatík, Reichl – Miko, Bielan, Dittrich, Hanusek (13. Kumpán) – Lukan, Šuster. Trenér: Dušan Kohut.

Další zápas hrají Petrovice v neděli v Šumperku.