Baník Albrechtice – Durman Staré Město 3:1 (2:0)

Albrechtice tentokrát nevedl trenér Pavel Rücker, jenž byl hospitalizován, a tak možná hráči bojovali i za něj. Začátek měli velmi dobrý. Ovládli hřiště a přehrávali soupeře po všech stránkách.


Ve 23. minutě se ujali po krásné kombinační akci vedení. Úspěšným střelcem byl Horvát. Neuběhlo ani pět minut a domácí se radovali podruhé. Z přímého kopu ze vzdálenosti zhruba 25 metrů se do šibenice trefil Novák – 2:0.


„Skóre mohlo být do poločasu ještě vyšší, ale neproměnili jsme pár dalších slibných šancí,“ podotkl sekretář albrechtického klubu Gustav Guňka. V těch figurovali zejména Dorozlo s Gojem.


I druhou půli zahájili aktivněji fotbalisté Baníku, jenže jim to vydrželo jen nějakých 15 minut. Poté tempo hry opadlo a domácí začali s „údržbou výsledku“. Staroměstští se osmělili a po chybě obrany vystihl slabou přihrávku albrechtických zadáků Prokeš a ve svém sólu proti Hekerovi nezaváhal – 2:1.


Kontaktní gól vlil hostům do žil novou motivaci a ošemetných situací před domácí bránou začalo přibývat. „Hosté tlačili, ale jejich nápor jsme zavčas utlumili střídáními,“ doplnil Guňka.


Rozhodující trefu si přichystal výtečně hrající Goj, který si povodil obránce i brankáře a stanovil konečné skóre na 3:1.


„Je to pro nás důležité vítězství, které nám zajišťuje momentální příslušnost ke špičce tabulky. Víme však, že další zápas bude úplně o něčem jiném,“ předpovídá Gustav Guňka náročný duel v Karviné.

Branky: 23. Horvát, 28. Novák, 84. Goj – 66. Prokeš. Rozhodčí: Juřička, žluté karty: 1:0, diváci: 90.

Albrechtice: Hekera – Čoček, Neumann, Kroužek, Horvát (66. Kulhánek) – Dorozlo (46. Hromada), Stachel, Wojtyna (74. Maceček), Novák – Valla, Goj. Trenér: Jaroslav Goj.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu v Karviné B.