Karvinští už hodili za hlavu čtyřgólový příděl ze Zlína, něco podobného se dá očekávat i u Liberce, který si ještě horší výsledek (0:4) odvezl z Olomouce.

„Potřebujeme hlavně kvalitní výsledek v neděli se Znojmem, ale pohár určitě nevypouštíme. Chceme uspět i v něm,“ řekl trenér karvinského mužstva Jiří Balcárek.

Ačkoliv je Karviná zvyklá doma tvořit hru, proti ligovému soupeři to nejspíš bude jinak. „Favoritem je samozřejmě Liberec, ale v letošním poháru už bylo tolik překvapení, tak proč bychom se o další nemohli pokusit my?“ pokládá si Balcárek otázku, kterou si pokládá i mnoho karvinských fanoušků.

Ti mají ještě v živé paměti loňské úspěšné tažení Karviné domácí pohárovou soutěží, kde se zastavila až v osmifinále na pražské Slavii. „Jednokolový systém nám dává větší naději uspět než dva zápasy. V případě postupu se navíc rýsuje zajímavá možnost postupu dál,“ díval se na los trenér Balcárek. Vítěz duelu by siměl oproti původním předpokladům zahrát s úspěšnějším z dvojiceOvčáry – Brno. Zápas v Karviné se hraje dnes od 16.30 hodin.