SC Pustá Polom – IRP Český Těšín 0:3 (0:1)

Hráči IRP chtěli odčinit domácí debakl s Krnovem. „Zápas jsme si rozebrali, vysvětlili si, kde jsme dělali chyby a trochu pozměnili sestavu. Hráli jsme zároveň něco jiného než doposud, čímž jsme podle všeho domácí zaskočili,“ objasňoval změny Dalibor Damek.

Ten se rozhodl postavit novou stoperskou dvojici Šlavka – Tomsa a tento tah mu vyšel. Domácí se vlastně za celý zápas nedostali do pořádné šance. „Oba hráči mě výkonem velmi překvapili. Domácí z nich byli docela otrávení. Zdá se, že jsme našli, co jsme hledali. Musíme to však potvrdit i v dalších zápasech,“ komentoval počínání českotěšínských zadáků jejich trenér.

Hosté v Polomi moc dlouho neotáleli. Po zahřívací čtvrthodince se chopili taktovky a vytvořili si obrovské možnosti k otevření skóre, při nichž domácí dvakrát vykopávali míč z prázdné brány. Těšínu však vyšla až čtvrtá velká šance na konci poločasu. Míč putoval po ose Hradečný – Kantor – Przyczko – Zábelka a posledně jmenovaný zahájil technickou ranou své galapředstavení.

I ve druhé půli si hosté počínali nadále velmi čistě. Na vlastní polovině téměř nefaulovali a zkušený soupeř se vůbec nemohl dostat do svého obvyklého rytmu. V 67. minutě si Hradečný vyměnil balon se Zábelkou, ten mu jej poslal krásně mezi obránce a Hradečný upravil podél brankáře na 0:2.

Vojtěch Zábelka si pak posadil dva protihráče a další gólovou střelou potvrdil tříbodový zisk svého mužstva.

Polomští se v 84. minutě dostali ke své jediné šanci, ale unikajícího Neuwirtha vychytal Gradek.

V úplném závěru byli diváci svědky kuriozní situace, která by se hodila do silvestrovských fotbalových sestřihů. Duda postupoval na bránu, gólman proti němu vyběhl, ale Duda jej dloubáčkem přehodil a míč směřoval před prázdnou bránu na malé vápno. Tam jej dobíhali hned dva hostující hráči, oba šli do míče rybičkou, srazili se hlavami a balon skončil vedle… „To bylo tak pro pobavení. My se hlavně od tohoto výkonu musíme odrazit do zbytku podzimu,“ konstatoval Dalibor Damek.

Branky: 44. a 70. Zábelka, 67. Hradečný. Rozhodčí: Adamec, žluté karty: 1:1, červená karta: 58. R. Šmíd (P. P.), diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Tomsa, Šlavka, Popelka – Zábelka, Kantor (65. Fikoczek), Przyczko (75. Ligocki), Hradečný – Duda (85. Pietroszek), Šmahaj. Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Hradci n. M.