Karvinský mladík Tomáš Jursa si však ve středečním podvečeru vzal míč a za stavu 4:3 pro MFK OKD jej nekompromisně poslal do pravé šibenice. Stejně jako hned tři jeho spoluhráči před ním! Do dalšího kola Ondrášovka Cupu tak postoupila na úkor Liberce druholigová Karviná.


„Penalty, to je hop nebo trop. My si však na ně věřili, loni se nám povedly, říkali jsme si, proč to nezopakovat,“ culil se po utkání Jursa.


Jaká byla na Liberec taktika?
Chtěli jsme hlavně zodpovědně bránit. Tvořit měl Liberec, on byl tím mužstvem, které mělo splnit povinnost a postoupit. My jsme pod tlakem nebyli, takže jsme jen čekali, co předvede soupeř. Moc toho ale nepředvedl. My spíš vyčkávali a po přestávce jsme do toho šlápli. Měli jsme tam pár nadějných brejků, které zaváněly gólem, i když v závěru jsme měli i štěstí při libereckém břevnu, to je třeba uznat.

Potřebovali jste se zvednout po porážce ve Zlíně už nyní?
Nerozlišovali jsme ligu nebo pohár. Připravili jsme se na Liberec jako na každý zápas, který má svou váhu. Tahle výhra je pro nás z psychického hlediska důležitá. Před Znojmem znamená značné povzbuzení.

Překvapil vás Liberec něčím?
Ani bych neřekl. Dneska jsme to odmakali, nikdo nic nevypustil. Jak říkám, hrálo se nám lépe, protože v případě vyřazení by nám to o hlavu nikdo neotloukl. My favoritem nebyli.

Můžete zopakovat vaše loňské tažení pohárem?
Vlastně jsme se tímto postupem dostali do stejné fáze. Teď už se bude hrát na dvě utkání. Uvidíme, co nám přinese los. Každopádně si to hodláme užít stejně jako loni.