FC Vítkovice – IRP Český Těšín 3:1 (2:0)

„Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně a soupeř nás od začátku zatlačil na naší polovinu,“ nelíbil se trenérce IRP Sylvě Bajtkové začátek zápasu.
Jen díky výbornému výkonu stoperky Spratkové a brankářky J. Sikorové hostující tým hned v úvodních minutách neinkasoval.

V době, kdy se hra začala pomalu vyrovnávat, udělaly Těšíňanky velkou chybu ve středu hřiště a osamocená hráčka domácích s naloženou šancí naložila gólově – 1:0.

Do první šance se českotěšínské fotbalistky dostaly až ve 25. minutě zásluhou Kohutkové, ale její střelu pod břevno brankářka chytila. Poté se hrálo spíš ve středu hřiště bez výraznějších šancí.

Pár minut před koncem však po další hrubce v obraně a pěkné akci Vítkovic inkasovaly Těšíňanky podruhé. „První poločas byl z naší strany velmi špatný. Takové kiksy bychom neměli dělat,“ hodnotila nepodařený poločas trenérka Bajtková.

Do druhé části vběhly hostující hráčky s tím, že chtějí vstřelit co nejrychleji branku a pokusit se o vyrovnání. To se skutečně povedlo, neboť hned v 51. minutě Lepíková po výborně zahraném přímém kopu zůstala před bránou zcela osamocena a nebyl pro ni problém skórovat.

„Gól holky povzbudil, tlačily se do útoku, ale naše střely končily povětšinou vedle nebo u dobře chytající brankářky,“ přiblížila Bajtková průběh druhé půle.

V závěru její svěřenkyně z rychlého protiútoku inkasovaly potřetí a bylo rozhodnuto. „Bylo však vidět zlepšení a obrovská touha holek dát konečně gól. Věřím, že v dalším utkání doma již zabereme a konečně naplno zabodujeme,“ řekla Sylva Bajtková.

Branka Těšína: Lepíková.
Č. Těšín: J. Sikorová – Špalková, Švehlíková, Spratková, Hlawiczková (75. Borová) – M. Sikorová, Dordová, Vítková, Skočková (30. Ištoková) – Kohutková, Lepíková (83. Putnocká). Trenérka: Sylva Bajtková.