„To, že půjdu do brány, jsem se dozvěděl pár hodin před zápasem. Zprvu jsem nevěděl, co se bude dít, ale chytil jsem se prvními zákroky a pak už to šlo samo. Šlo vidět, že Liberec je prvoligový tým a svou kvalitu rozhodně má. V závěru utkání nás přitlačil, ale ustáli jsme to a mohlo se rozhodovat až v penaltách,“ pochvaloval si dobře odvedenou práci gólman, jenž prošel ve své kariéře Košicemi, Prešovem nebo třeba Jabloncem nad Nisou.

Bylo pro vás pohárové utkání něčím novým?
Ani ne, český pohár jsem si zachytal už v Jablonci. Teď to bylo jiné v tom, že jsme jako druholigový tým nastoupili proti první lize. To se vždycky chcete vytáhnout a nám se to povedlo.

Soupeře jste vyřadili, takže pocity ze svého prvního startu v karvinském dresu musíte mít veskrze pozitivní, ne?
Z toho mám opravdu velikou radost. Člověk dá dost na první dojem a když se hráči hned první zápas v novém působišti nevyvede, může se s tím také delší dobu potýkat. Těší mě, že mi to vyšlo, asi mám na to štěstí. Před rokem ve Vranově mi úvodní zápas za nový tým taky vyšel.

Váš penaltový zákrok se ukázal jako rozhodující. Víte o tom, že váš předchůdce, krajan Tomáš Kučera platil v Karviné za penaltového specialistu?
Ne, o tom jsem nevěděl, ale když tomu tak je, byl bych docela rád, kdybych na něj mohl navázat. Možná, že slovenští gólmani umějí penalty (úsměv).

Už v průběhu zápasu jste musel vytáhnout parádní zákrok proti Vlaskovi. Jak jste viděl tuto šanci?
Ano, tu si vybavuji. Ta hlavička byla těžká v tom, že jsem proti sluníčku nic neviděl, byl to spíš reflex. Musím hlavně ocenit perfektní práci obrany, protože kromě této šance si Liberec v první půli už nevytvořil nic a i po přestávce jsme ho udrželi daleko od naší brány. Byla tam jen jedna šance. Klobouk dolů, jak tým pracoval směrem dozadu. Dnešní postup je zásluhou celého kolektivu.

Neměl jste problém při dirigování obrany? Přeci jen jste v týmu jen pár dní, návyky vám musely chybět.
Máte pravdu, byla to strašně krátká doba na nějaké sehrání, spíš jsme si to vzadu uhráli zkušenostmi. Po prvních dvou zákrocích jsem se ale chytil a věřil si. Kluci mě svým výkonem podrželi, za to bych jim chtěl poděkovat.

Jak budete vycházet s vaším brankářským kolegou, taktéž zkušeným gólmanem Kafkou?
Já myslím, že bez problémů. Jakuba samozřejmě znám, ale jen jako hráče soupeře, osobně jsme se ještě nepotkali. Slyšel jsem ale, že je to super chalan, takže věřím, že spolu budeme dobře vycházet.

Jak jste se vlastně objevil v Karviné?
To bylo trochu komplikované. S mým bývalým klubem z Košic jsem totiž nevycházel vůbec v dobrém a možnost přestoupit v rámci slovenské ligy jsem neměl. Proto jsem hledal něco v zahraničí a nabídka Karviné se mi v tu chvíli velmi hodila. Rychle jsme se dohodli, protože v Košicích jsem šanci dostat se do brány neměl žádnou. Karviná mi vyšla vstříc, vzala mě na přestup, za což jsem jí moc vděčný.

Pomůže vám vychytaná nula k tomu, abyste se postavil mezi tyče i v neděli proti Znojmu?
To nevím, dnešní vítězství bylo důležité spíš pro celý mančaft. Ten potřeboval po porážce ve Zlíně nějaké povzbuzení, aby byl před dalšími zápasy v dobré psychické kondici. Vyřazením ligového soupeře se nám to povedlo a můžeme se teď zase soustředit na druhou ligu a jít krůček po krůčku dál soutěží.