„Pohárové utkání, konkrétně jeho dobrý konec, vlil hráčům do žil nový elán. Cítili, že odvedli na hřišti kvalitní práci a měli z ní příjemný pocit. Vycítili to i diváci a přesně takovým výkonem se jim budeme chtít prezentovat i v dalších zápasech soutěže. Když totiž hráči bojují a odevzdají na place všechny síly, dají se odpustit i porážky,“ upozornil trenér MFK OKD Jiří Balcárek.

Na hráčích Karviné byla ve středu vidět velká vůle po úspěchu a sami se přesvědčili, že při dodržování veškerých taktických pokynů od trenérů mohou vymazat spoustu předností ligového soupeře.

„Potěšilo mě, že se zvedají individuální výkony hráčů. Jedním podařeným výsledkem pochopitelně nemůžeme zapomenout na debakly ve Zlíně či ve Vlašimi, ty mi pořád ještě leží v žaludku. Dělali jsme tam školácké chyby a zaplatili za ně. Nicméně proti Liberci jsme předvedli spolehlivý výkon a rádi bychom se od něj odrazili k nějaké bodové sérii, kterou se nám ve druhé lize zatím nedaří nastartovat,“ vyhlásil plán před utkáním se Znojmem, Sokolovem a béčkem Sparty trenér Balcárek.

Od mužstva Znojma očekává hru z naprosto zabezpečené obrany. Jihomoravané totiž moc gólů neinkasují (dosud 8) a jejich výsledky jsou pokaždé velmi těsné, o čemž svědčí i celkově hubené skóre 5:8. Znojemští ovšem také zatím jen dvakrát vyhráli a to je bída.

„Bude to jiný druh zápasu než jsme viděli ve středu. Zatímco proti Liberci tvořil hru soupeř, teď se do naší role vžije Znojmo a dobývat budeme my,“ předvídá Balcárek, na co se mají jeho svěřenci připravit.

Jak se tedy dá vyzrát na propracovanou defenzivu Znojma? „Stejně jako jsme proti Liberci hráli v defenzivním bloku, očekáváme znojemskou organizovanou hru v obranném bloku proti nám. Na to je jediný recept, kterou je individuální kvalita. Tvořivých šikovných typů, kteří umějí přejít protihráče ve hře jeden na jednoho, máme naštěstí dost, takže čekám, že se prosadíme a šance si vytvoříme. Pak už je to otázka proměňování,“ zakončil Balcárek.