MFK OKD Karviná – SC Znojmo 3:3 (1:0)

Domácí hráči po první půli zaslouženě vedli, brzy po nástupu z kabin do druhé půle dokonce dvoubrankovým rozdílem, avšak poté jakoby přestali hrát a soupeř toho využil. „Bylo to způsobeno i úbytkem sil. Kluci se ve středu v poháru proti ligovému soupeři vyšťavili a dnes se to projevilo. Znojmo udávalo ve druhé půli tempo hry a srovnalo po našich chybách při standardkách. Z toho už mám pomalu noční můru. Pořád se to opakuje, děláme ty samé chyby,“ bědoval po utkání trenér Karviné Jiří Balcárek.

„Chtěli jsme dnes odstartovat vítěznou sérii, díky které bychom se posunuli tabulkou nahoru, ale zase to nevyšlo. Buď dostaneme gól na začátku poločasu anebo na jeho konci. To je snad prokletí,“ pravil rozmrzele kapitán domácího družstva Marcel Pavlík.

Hosté při dvoubrankovém manku ožili. Zřejmě správně odhadli, že je úplně jedno, jestli prohrají 0:2 nebo 0:5, a začali hrát odvážně, nebáli se riskovat a vyplatilo se jim to. Srovnali zaslouženě. „Ohromně si cením toho, že se kluci zvedli. Spadnout na zadek umí každý, ale vyškrábat se ze situace, kdy nám štěstí nepřeje, to umí jen málokdo,“ ocenil morálku svých hráčů trenér Znojma Bohumil Smrček.

„Dneska jsme si nezasloužili prohrát. I za stavu 2:3 jsem věřil, že tady něco uhrajeme. Měli jsme tam i další šance a nakonec v poslední minutě srovnali. Bod je velmi cenný a já za něj hráčům děkuji. Odvedli bojovný, obětavý výkon,“ dodal.

Karvinský kouč Balcárek své hráče upozorňoval, že Znojmo nemá špatný mančaft. „Viděl jsem je ve třech utkáních a hráli velmi dobře. Dnes to potvrdili. Do té doby, než nám odešel ze hřiště Slončík, jsme správně využívali křídelních prostorů. Po Slončíkově odchodu už ale nikdo ve středu hřiště nepodržel balon a tím trpěli i naši křídelníci,“ poznamenal Jiří Balcárek.

Branky: 9. Ficek, 47. Ciku, 80. Opic – 55. Krhut, 76. Zapalač, 90. Mička. Rozhodčí: Zelinka – Večeřa, Čecháček, žluté karty: Slončík, Jursa – Kováč, Podzemský, Mička, Jonov, diváci: 1218.

Karviná: Pulen – Jursa, Mihálik, Homola, Hoffmann – M. Pavlík – Ciku (87. Knötig), Slončík (64. Motyčka), Ficek, Milosavljev – Opic. Trenér: Jiří Balcárek.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Sokolově.