Slavia Orlová – SK Kravaře 0:3 (0:2)

Vedení Slavie po sérii neúspěšných výsledků odvolalo dosavadního kouč Petra Samce. „Špatné výsledky ale nebyly samotnou příčinou. Jen to celé uspíšily. Problém byl spíše ve financích. V penězích se zrovna netopíme,“ upozornil i na praktickou stránku věci sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.

S prací trenéra Samce vyjádřili v Orlové spokojenost. „Takovou osobnost jsme zde ještě neměli. Nejspíš by to byla jen otázka času, kdy by se mančaft výsledkově zvedl, protože výkonnostně šel pod Samcem hodně nahoru. Pozorovali jsme to na každém tréninku. Scházely mu jen výsledky a ty jsou ve fotbale prvořadé,“ pokrčil rameny Štěpánek.

Ale ani nový trenér Čestmír Kročil, který byl mužstvu představen teprve ve čtvrtek, zatím nevytáhl Orlovou z krize. „Trenéra Kročila jsme měli vyhlédnutého již v létě (v úvahu přicházel i trenér Stonavy Miroslav Štěpánek – pozn. aut.) a věděli jsme, že momentálně nemá angažmá. Zvolili jsme proto jeho,“ objasnil Josef Štěpánek příchod nového kouče k orlovskému A mužstvu.

To nastoupilo do důležitého duelu s Kravařemi se změnami v obraně, neboť T. Věčorek pyká kvůli kartám, A. Věčorka čeká vyšetření menisku a nejspíš je pro podzim mimo hru a Hrdina před utkáním omarodil.

A právě korektury v obranné čtyřce měly za následek, že domácí již od 3. minuty prohrávali. Krčmařík divočil, zbrkle rozehrál trestný kop na soupeřově polovině, jenže trefil nejbližšího a ještě k tomu ležícího protihráče, od kterého se balon odrazil ke kopačkám kravařských hráčů do brejku. Ti vybojovali roh a po něm nechali domácí zadáci skórovat úplně volného Klösela.

Uběhly další tři minuty, když se do míče z 25 metrů opřel Šot a vymetl pavučinky v domácí brance – 0:2. „Takový start nám zrovna nepomohl. Snažili jsme se s tím ještě něco udělat, vytvořili si nějaké šance, ale nespadlo nám to do branky ani při nejvyšší vůli,“ pravil zachmuřeně Štěpánek.

Koncovka je nadále největším problémem Slavie. Urban, Kopel ani Šebek, ačkoliv gólové příležitosti měli, nedokázali proti Kravařím korigovat a domácí ve druhém dějství inkasovali pečetící třetí gól, když Padych dorazil do brány od břevna odraženou střelu.

„Je to paradox, náš brankář Szarowski nemohl ani za jeden gól a vlastně se v brance nudil. V akci byl jen tehdy, když vytahoval balon ze sítě,“ kroutil hlavou Josef Štěpánek.

Branky: 3. Klösel, 6. Šot, 73. Padych. Rozhodčí: Vojkovský, žluté karty: 2:2, diváci: 50.


Orlová: Szarowski – Krčmařík (68. Jatagandzidis), F. Kadlčák, Bajzath, Skácelík – Žůrek (71. Papuga), Urban, Míšanec, Košňovský – Kopel, Šebek (81. Bernacik). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Mikulovicích.