Jiskra Rýmařov – SK Dětmarovice 1:1 (1:1)

„Před utkáním jsme si hřiště prošli a viděli jsme, že na jedné půlce, na které jsme zápas začínali, stojí spousta kaluží vody. Byli jsme ve vodě po kotníky. Bylo jasné, že na kombinace po zemi hrát nemůžeme,“ konstatoval trenér Dětmarovic Petr Czyž.

Přesto to hosté zkoušeli, avšak jejich pokusy měly nulový efekt. Největší potíže s terénem měli nejkonstruktivnější hráči týmu jako Ulehla či Matušík. „Pak to vedlo k tomu, že jsme jen nakopávali balony a přetahovali se o ně,“ nebyl spokojen s úrovní fotbalu Czyž.

Nicméně ani voda nebyla pro hosty překážkou k tomu, aby zaznamenali gól. V 37. minutě se po rohu Schimkeho prosadil hlavou Prčík a Dětmarovice vedly.

Ještě ani neodezněla radost z gólu, když Rýmařovu jeho hřiště pomohlo k vyrovnání. Balon se nečekaně zastavil v kaluži vody, odkud jej vydoloval Šašinka, který zrovna procházel kolem a obhodil bezradného Mrkvu – 1:1.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že se i my pokusíme vytěžit co nejvíce z vodních kaluží, které teď stály na rýmařovské straně. Náš tlak vedl k tomu, že rychlonohý Kratka pro nás brzy získal penaltu,“ objasňoval Czyž. Tu ale Schimke neproměnil, čímž odmítl tříbodový export.

Až do konce už se totiž nikdo neprosadil. Oba celky to musely zkoušet hlavně ze standardek. Po jedné vytáhl Hojdyszovu bombu mimo tyče rýmařovský gólman. Ještě předtím mu pomohlo břevno po střele Prčíka. „Remíza je dobrá, ale mohli jsme vytěžit i víc. V tak vyrovnané soutěži se bude počítat každý bod navíc,“ byl pocitově rozpolcen trenér Dětmarovic.

Branky: 40. Šašinka – 37. Prčík. Rozhodčí: Křenek, žluté karty: 2:2, diváci: 30.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Prčík, Hojdysz, Pastucha – Schimke, Maleňák, Martinček, Karkoška – Ulehla (55. Kratka), Matušík (80. Novák). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v úterý s PustouPolomí (16.30 hodin).