Stonava začala hrát příliš pozdě

Stonava - Náročnou sérii, která rozhodne o tom, zdali se fotbalisté Stonavy udrží na špici I.A třídy, či nikoliv, začali svěřenci trenéra Miroslava Štěpánka remízou ve Smilovicích.

27.9.2010

Opora Stonavy - brankář Tvardík, nedohrál zápas ve Smilovicích.Foto: Tomáš Januszek

TJ Smilovice – SK Stonava 1:1 (1:0)

„Ve Smilovicích se hraje špatně. Domácí jsou zvyklí na své malé hřiště, hrají nepříjemnou nakopávanou na důrazného Ganczarczyka a vychází jim to. My se bohužel v první půli přizpůsobili jejich stylu a zaplatili za to gólem. Hrát jsme začali až po změně stran a to byla škoda,“ zpětně litoval opožděného probuzení svého mužstva trenér Štěpánek.

Právě Ganczarczyk vsítil Stonavě jediný gól domácích, kteří byli doposud na svém hřišti stoprocentní. Akce se zrodila po čtvrthodince hry, kdy dlouhý balon přeletěl oba stopery a smilovický kanonýr zůstal nekrytý na zadní tyči – 1:0.

„Z toho gólu jsme se dlouho vzpamatovávali. Vlastně celý poločas. Pak jsme si k tomu v kabině něco řekli a druhou půli zahájili úplně jinak,“ přibližoval stonavský trenér.

A skutečně. Hosté již nehodlali připustit domácí nákopy, začali kombinovat po zemi a sami vnutili svůj způsob hry soupeři. Vytvořili si i dostatek šancí na otočení skóre. Fraita, jenž se hrnul do šestnáctky, vychytal domácí gólman, Vilémovu ránu do šibenice vytáhl stěží mimo, Šurin trefil tyč a na domácím brankáři si vylámal zuby i střídající Bezdíček.

„Smilovický brankář byl pro nás největší překážkou. Paradoxní je, že v minulém kole byla jejich jednička vyloučena a náhradník chtěl asi přesvědčit, že má na to být v základu. Musím uznat, že se mu to proti nám povedlo,“ konstatoval Miroslav Štěpánek.

Nakonec na něj ale Stonavští vyzráli. Po trestném kopu Kisela se hlavou trefil Šurin a zajistil svému týmu aspoň bod. „Litujeme jen toho, že ten gól přišel tak pozdě. Kdybychom jej vstřelili dříve, vůbec nepochybuji o tom, že bychom zde vyhráli. I tak má ale bod svou cenu. Ve Smilovicích se nevyhrává,“ váží si i remízy kouč Stonavy.

Ten bude muset do příštího utkání postavit mezi tyče nejspíš Janovského, neboť Tvardík se ve Smilovicích při jednom obětavém zákroku, při kterém zabránil gólu, zranil. A pro zranění musel ze hry odstoupit po poločase i Pavlík.

Branky: 15. Ganczarczyk – 87. Šurin. Rozhodčí: Beran, žluté karty: 1:1, diváci: 100.

Stonava: Tvardík (70. Janovský) – Pavlík (46. Martiník), Bystroň, Sochora, Hančin – Petruňa, Šurin, Kisel, Vilém – Minárik (80. Bezdíček), Frait. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu s Bystřicí.

27.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Havířov (v tmavém) slaví zaslouženou výhru nad Českými Budějovicemi.
34

Skvělý AZ. Rozšrouboval i Motor!

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
83

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

Zase nula. Karviná nedává góly

Karviná – Jalová koncovka připravila už fotbalisty Karviné o hezkých pár bodů. Naposledy minimálně o jeden v sobotu v Teplicích.

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

VIDEO/ V Žermanicích na Frýdecko-Místecku otevřeli zapečetěnou volební urnu už v pátek, když v ní jeden volič hledal svou obálku.

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).