Podle důvěryhodných zdrojů blízkých klubu byl dnes na dopoledním tréninku karvinskému mužstvu představen jako nový trenér legendární hráč ostravského Baníku Karel Kula. Ten byl dosud u mužstva veden jako Balcárkův asistent a nyní se po nepřesvědčivých výsledcích MFK OKD v aktuálním ročníku II. ligy dočká„povýšení".

Jako hlavní kouč Kula dosud nepracoval, bude to pro něj premiéra. Jeho asistentem, a to plnohodnotným, nikoliv pouze kondičním jako donedávna, bude Marek Poštulka,další skvělý hráč Baníku Ostrava i Karviné.

Oficiální zprávy od vedení zatím nemáme, činovníci klubu se dle jiných informací mají na Balcárkově odchodu domluvit až odpoledne, nicméně sám trenér Jiří Balcárek jako jediný vzal telefon a informaci potvrdil. Zastihli jsme jej zrovna v době, kdy byl společně s vedením MFK OKD Karviná na obědě.

„Překvapení to pro mne není. Už delší dobu jsme s vedení klubu disktuovali o tom, jak tým zvednout, dát mu nějaký nový impulz a tohle byla jedna z variant. Ve fotbalovém prostředí to tak prostě chodí. Trenér je na ráně jako první a jeho odvolání je nejpřijatelnějším řešením," krčí Balcárek rameny.

Podle vlastních slov on sám chtěl, aby se Karviná posunula v tabulce výše a svůj odchod od týmu vnímá jako pozitivní impuls ke změně. Byť podobných impulzů mohlo být i více. Hovořilo se i o zásahu do hráčského kádru, což mohlo být další řešení, jak z momentální krize ven.„Tohlebych nechtěl komentovat. Teď si dáme s kolegy oběd a pak zajdu s hráči na kafe. Rozcházíme se v přátelském duchu, svůj odchod beru jako fakt a věřím, že to Karviné pomůže," zopakoval Balcárek sympaticky.

Jako paradox se v tuto chvíli jeví , že na jeho místo se posune právě Kula, kterého si Balcárek sám vybral jako svého asistenta. Kvůli společnému pohledu na fotbal.„Tohle řešení jsem navrhl klubu sám. Shodli jsme se na tom, že je to pro klub nejschůdnější varianta," upozornil.

Ačkoliv byl od mužstva odvolán teprve dnes, už mu na stole leží tři nabídky.„To víte, tyhle zprávy se šíří rychle," pousmál se.„Do 31. 12. však trénovat nikde nebudu. Vyčistím si hlavu a budu doma s rodinou. Během této doby se rozhodnu, co bude dál," dodal.

Během následujících týdnů si on sám chce zanalyzovat situaci z působení v Karviné a dopátrat se toho, v čem sám dělal chyby.„Každý je dělá, i my trenéři. Důležité je umět si je přiznat a vyhodnotit tak, aby se z nich člověk poučil," loučí se s Karvinou další odchovanec olomoucké hráčské i trenérské školy.