Dětmarovice se semkly a vyhrály

Dětmarovice - Tři důležité body si odvezli ze hřiště Čeladné fotbalisté Dětmarovic. Po třech remízách v řadě už potřebovali zabrat a povedlo se jim to.

11.10.2010

Dětmarovice silou vůle vyhrály v Čeladné.Foto: Ivo Dudek

SK Čeladná – SK Dětmarovice 1:2 (0:0)

„Je to pro nás velice cenné vítězství. Ani ne tak z důvodu výhry na cizím trávníku, ale hlavně z důvodu posílení morálky mužstva. Je dost důležité, aby tým viděl, že když bojuje a vynakládá značné úsilí pro úspěch, tak že se výsledek nakonec dostaví,“ upozornil trenér Dětmarovic Petr Czyž.

Nedávný anglický týden se Dětmarovicím moc nevydařil, což bylo způsobeno hlavně faktem, že tým nestřílí góly. „Vytvoříme si jasné pozice, ale když je nedáme, těžko můžeme pomýšlet na tři body,“ pravil Czyž.

V první půli sobotního duelu v Čeladné to bylo podobné. Třikrát se dětmarovičtí borci ocitli v stoprocentních příležitostech, ale ani jednou z nich neskórovali. Kratka loboval nesmyslně vyběhnuvšího gólmana špatně, Schimke nevyužil srážky stopera s brankářem a nakonec znovu Schimke netrefil ani z hranice deseti metrů.

„Některým klukům v kabině pak už bouchly nervy a proběhla vzrušená debata o tom, jak by se mělo s nabídnutými šancemi nakládat,“ pootevřel dvířka do dětmarovické šatny Petr Czyž.

Hráči šli ve druhé části do sebe a bojovali jako nikdy. „Říkali jsme si, že když nám to tam nepadá, musíme krizi zlomit hrubou silou, prostě ten balon do sítě donést v zubech,“ konstatoval dětmarovický kouč.

V 55. minutě se hosté dočkali odměny. Hojdysz se uvolnil a propálil domácího brankáře – 0:1. Velkou psychickou zkouškou pro Dětmarovice byla 72. minuta. Domácí ze své vůbec první střely na bránu vyrovnali. „V tu chvíli se o nás na lavičce pokoušely mrákoty, ale kluci na hřišti situaci ustáli,“ vyzdvihl morální kredit svých svěřenců Petr Czyž.

Hosté zaťali pěsti a zase si sáhli na dno svých sil. Vnitřní síla mužstva zafungovala. Kratka dostal balon na pravou stranu, zavřel oči a pověsil míč do sítě – 1:2. „Bylo to vydřené vítězství, které jsme v naší situaci moc potřebovali. Třeba se teď v koncovce přestaneme trápit,“ zadoufal Czyž.

Branky: 72. Kunz – 55. Hojdysz, 78. Kratka.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Prčík, Novák, Karkoška – Schimke, Hojdysz, Ulehla, Maleňák (80. Beilner) – Matušík (85. Ligocký), Kratka (90. Wojnar). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Hradcem nad Moravicí.

11.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.