Sokol Jakartovice – IRP Český Těšín 2:0 (0:0)

První dojem po příjezdu na hřiště nováčka krajského přeboru měli hosté asi takový, že místní komplex stavěli nějací liliputi. Malé kabiny, malé hřiště. „Do šatny se tak tak vlezlo jedenáct lidí, my ostatní jsme stáli v chodbičce a pokyny jsem hráčům udílel pomalu skrz dveře. Na samotném hřišti se pak větší výhodou stával aut než roh, protože místo rozběhu měřilo celý jeden metr. Ale i tak nebyl problém na jeden krok dokopnout do vápna. To leželo nedaleko postranní čáry. Pak už následoval plot či jiná bariéra z tújí (živý plot – pozn. aut.),“ objasňoval trenér Těšína Dalibor Damek.

Jeho pocity z nezvykle malých rozměrů trávníku vystřídalo po první půli naštvání na vlastní hráče, kteří opět nedokázali proměnit množství jasných šancí. To už je ale bolest celého českého fotbalu. Od reprezentace po okresní soutěže.

„Je fakt neuvěřitelné, že nedokážeme dobré výkony v koncovce pravidelně opakovat. Jednou dáme šest gólů, podruhé ani jeden,“ nechápal Damek. Plejádu promarněných šancí odstartoval Przyczko, který mířil po přihrávce Dudy vedle. Po něm skončil Hradečného přímý kop v náručí gólmana, doprostřed brány mířil z malého vápna i Zábelka, trestný kop Fizka k tyči vytáhl brankář Janech na roh a v 43. minutě přehlédl arbitr Čech jasnou ruku domácích ve vápně.

Před odchodem do kabin minul z pěti metrů bránu Mendrok. „Úspěšná střelba se stává alfou a omegou našich výsledků. Měli jsme z těch gólovek něco dát, protože hrát pořád do plných na tak malém hřišťátku je o nervy,“ ulevil si trenér Damek.

Brzy měl však zlost na někoho úplně jiného než na své hráče. „Byl jsem informován, že se něco podobného může v Jakartovicích přihodit a také že ano,“ dodal znechuceně směrem k rozhodčím.

Po bombě Zábelky, což byla asi poslední šance hostů v utkání, domácí surově faulovali Tomsu, kterého odnesli na nosítkách ze hřiště. Rozhodčí Čech nereagoval.

V 62. minutě domácí rozehráli po neodpískaném faulu na Fizka akci do strany. V tu chvíli se už na malé vápno přemístili tři Jakartovičtí, operující v ofsajdu. Široko daleko byl jen gólman Gradek. Následoval centr Satkeho a gól Martínka. Ani pomezní rozhodčí Jahoda však nereagoval, i když v první půli podle hostů mával ofsajdy i v situacích, kdy žádné nebyly.

Zato tentokrát reagoval hlavní Čech – udělil Gradkovi žlutou kartu za protesty. Karet stejného charakteru, tedy za řeči, vyfasovali hosté hned čtyři.

Nakonec byl z lavičky na nedaleké pole vykázán i sám trenér Damek, a to po situaci ze 75. minuty, kdy si dlouhý balon zpracoval Šupák, ve vzdálenosti pět metrů od něj stáli dva Těšíňané, ale jakmile Šupák doběhl do vápna, praštil sebou o zem jako pytel brambor a rozhodčí odpískal penaltu. „Dovolil jsem se jej zeptat, jestli to myslí vážně a on mě vykázal z lavičky. To už byl fakt výsměch,“ komentoval to Damek. Šupák si penaltu sám proměnil a demoralizovaní Těšíňané zbytek zápasu dohráli jen z povinnosti.

Branky: 62. Martínek, 77. z pen. Šupák. Rozhodčí: Čech, žluté karty: 0:4, diváci: 50.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič (73. Šmahaj), Tomsa (60. Rac), Šlavka, Fizek – Zábelka, Kantor, Mendrok, Hradečný – Duda, Przyczko (70. Ligocki). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu v Čeladné.