MFK OKD Karviná – AFC Veřovice 4:0 (0:0)

„Hosté měli jen jednoho hráče na střídání proto, že někteří fotbalisté Veřovic jsou zároveň lyžaři-běžci a měli zrovna soustředění,“ přidal perličku, která o veřovických fotbalistech není moc známá, vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik.

Ačkoliv v první půli svítilo veřovickému brankáři do očí sluníčko, takže moc neviděl, domácí toho nevyužili. „První půli bych přirovnal k pátečnímu utkání české reprezentace proti Skotsku. Bylo to o neustálém dobývání soupeřova území. Veřovice rezignovaly na útok, bránily v jedenácti lidech a měli jsme hrozně těžké se prosadit. Nevytvořili jsme si jedinou šanci,“ přiblížil průběh úvodního bezbrankového dějství Knapik.

Po důrazné domluvě v kabinách vtrhli domácí hráči na plac s novým elánem. Zrychlili a zpřesnili hru, přidali na důrazu a rázem si začali vytvářet šance, které proměňovali. Také jejich první gól připomínal ten páteční reprezentační. Žebrokův roh přistál na bližší tyči u Ruisla, který jej lehce lízl a míč zapadnul do brány – 1:0.

Poté převzal na hranici šestnáctky míč Káňa a tvrdou střelou k tyči překonal gólmana – 2:0. Za dalších pár minut se balon po výkopu Stacha dostal k Wojaczkovi, ten si jej potáhl a našel Ruisla, který ho poslal do víka – 3:0.

Skóre uzavřel po pár dalších minutách Zahatlan, který vymetl šibenici po hezké přihrávce skvěle hrajícího Káni. „Pak ještě Blaha neproměnil další tutovku, ale to nám už nevadilo. S výkonem ve druhé půli jsme byli spokojeni. Pokusíme se na něj navázat i ve zbývajících zápasech podzimu,“ pochvaloval si Dalibor Knapik.

Branky: 54. a 67. Ruisl, 61. Káňa, 70. Zahatlan. Rozhodčí: Broskevič, žluté karty: 1:2, diváci: 50.

Karviná B: Stach – Kubiena, Blaha, Štajer (46. Káňa), Žebrok – Koutný, Janík, L. Zápotoka, Zahatlan – Ruisl (75. Papcún), Wojaczek (85. Večeřa). Trenér: Marek Bielan.

Další zápas hraje Karviná B v sobotu v Heřmanicích.