Čáslav v posledním kole překvapila výhrou na Žižkově, a tak si patřičně zvedla sebevědomí. „My jsme ale zase otočili nepříznivě se vyvíjející utkání se Spartou B, takže nálada v kabinách bude podobná,“ míní před utkáním nový hlavní trenér Karviné Karel Kula.

Ten se nebojí toho, že by jeho tým měl na trávníku hrát druhé housle. „Pokud podáme stejně obětavý a zodpovědný výkon jako proti juniorce Sparty, měli bychom bodovat,“ domnívá se.

Zlepšené výsledky soupeře samozřejmě registruje. „Také v Čáslavi došlo k výměně trenéra a mužstvo se chytilo. Teď musíme udělat vše pro to, aby se na nás zastavilo,“ plánuje karvinský kouč přibrzdit Čáslav v jejím rozletu.

Kula momentálně řeší, koho zařadit do sestavy. „Zdravých hráčů ubývá, na marodce jsou Slončík, Hoffmann i Gottwald, Opic trénoval až v pátek. Naštěstí se dal dokupy aspoň Mihálik,“ přibližuje trable se sestavou.

Šanci v základu tak nejspíš dostanou další hráči. „Svým způsobem je to i dobré. Aspoň mají možnost mě přesvědčit, že mají na to být v druholigovém kádru,“ ozřejmuje Kula.

Karvinští se s Čáslaví utkali již loni i předloni, doma se jim nad soupeřem dařilo poměrně hladce vyhrávat (3:0, 3:1), ale ve specifickém prostředí čáslavského stadionku je to jiné kafe (1:3, 0:0). „V Čáslavi to znám, hráli jsme tam s Třincem a domácí kladou velký důraz na to, aby byli maximálně úspěšní v šestnáctce. Viděl jsem je i nedávno a hráli podobně. Snaží se soupeře okamžitě zatlačit a dát gól. Hráčům proto vysvětlím, že je nanejvýš důležité podchytit začátek,“ upozornil Kula.

Co to přesně znamená? „Čáslav se doma dokáže dostat do tlaku a obrana soupeře pod ním pak chybuje. Nesmíme proto jen čekat, co se bude dít, musíme soupeře donutit k tomu, aby i on musel myslet na zadní vrátka. To znamená hrát aktivně, kombinačně a nebát se, že v souboji utržím nějakou tu ránu,“ vysvětlil lodivod karvinské posádky.

Jinými slovy, pozor na úvodní minuty. Nebezpečné budou i čáslavské standardky, hlavně trestné kopy. „Nesmíme se nechat zatlačit. Myslím, že máme kádr na to, abychom praktikovali ofenzivní kopanou. V každém zápase bychom rádi dali gól, v tuto chvíli ale nevím, které útočně laděné hráče budu mít k dispozici. Vše se odvíjí od sestavy,“ připomněl znovu Kula.

Ať tak či tak, Karviná jede do Čáslavi plně bodovat. „Už přes týden do hráčů hustím, že každé utkání se dá vyhrát a rád bych, aby tuto filozofii převzali se vším všudy. Chceme plně bodovat v každém utkání, ne jen v Čáslavi,“ podotýká Kula, který by z mužstva Karviné rád smyl nálepku týmu, který venku prostě neumí zahrát. „Za poslední dvě sezony jsme si bohužel takovou známku vysloužili a teď je jen na nás, abychom se jí také zbavili,“ zakončil sympaticky Karel Kula.