SK Dětmarovice – TJ Hradec nad Moravicí 1:0 (1:0)

„Těchto tří bodů si skutečně moc vážíme. Hradec je dle předváděné hry i kvality kádru určitě nejsilnějším týmem soutěže. Janovice, to je spíš takový Kubinův omyl,“ srovnával do soboty oba lídry tabulky trenér Dětmarovic Petr Czyž.

Dětmarovičtí borci se na zápas připravovali trochu odlišně než se běžně připravují. „Věděli jsme, že nemáme co ztratit, takže páteční trénink, ale i ty předchozí v týdnu se nesly v hodně uvolněné atmosféře. Dbali jsme na to, aby si hráči vyčistili hlavy a oprostili se od problémů s koncovkou,“ objasňoval Czyž.

Tento benevolentnější přístup se mužstvu vyplatil. Fotbal se hrál parádní, ve velké rychlosti a v obrovském tempu na obou stranách.

Domácí brzy vsítili branku, když se v 9. minutě prosadil Schimke, který naběhal do svého vystřídání spoustu kilometrů.

Na obou stranách pak padly ještě nastřelené tyče, tu hostující napálil Kratka.

„O přestávce jsme se v kabině s klukama bavili o tom, že doposud jsme v utkáních, ve kterých jsme vedli 1:0, nedokázali udržet čisté konto a zbytečně tak přišli o vítězství. Proto jsme se po změně stran vyloženě zaměřili na to, abychom gól neinkasovali,“ kladl důraz na precizní defenzivu trenér Petr Czyž.

I z toho důvodu vypadala druhá půle tak, že Hradec tlačil a domácí bránili. Utkání však pořád mělo grády. Obrana Dětmarovic pracovala spolehlivě a všechny situace, zavánějící nebezpečím, zavčas vyřešila.

Domácí se ubránili i v hektickém závěru, kdy balony často směřovaly do jejich vápna. „Hradec potvrdil své kvality. Hrál ve velkém tempu a měl jasně víc ze hry. V závěru jsme museli naši obranu ještě vyztužit defenzivními typy hráčů,“ pěl pochvalné ódy na adresu poražených trenér Czyž.

Ten si teď přeje, aby jeho tým zahrál podobně pečlivě i proti Opavě 2004, která vystřídala Hradec n. M. po této jeho porážce na druhém místě tabulky. „Teprve dvě výhry za sebou se patřičně promítnou do průběžného pořadí,“ napodobil Czyž nezávisle svého kolegu z Českého Těšína Dalibora Damka, jenž v tentýž den prohlásil to samé.

Branka: 9. Schimke. Rozhodčí: Kypús, žluté karty: 3:3, diváci: 150.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Prčík, Pastucha, Karkoška – Schimke (81. Novák), Martinček, Hojdysz, Ligocký – Úlehla (25. Kratka), Matušík (70. Maleňák). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Opavou 2004.