Druholigové fotbalisty Karviné čeká v neděli v domácím prostředí druhý pražský soupeř po sobě. Před dvěma týdny porazili béčko Sparty, s tímtéž cílem vstoupí i do duelu s Žižkovem.


„Soupeře jsme samozřejmě sledovali a dobře víme, že daleko nebezpečnější je venku, kde nemusí tvořit a jen čeká na brejky. Vepředu mu operuje Markovič, kterému vyhovuje otevřenější prostor, takže nás nejspíš čeká dobývání žižkovské obranné tvrze,“ předpokládá trenér Karviné Karel Kula.


Z toho důvodu by jeho hráčům jistě pomohl rychlý gól, aby soupeř byl donucen otevřít obranu. „Také se o něj budeme snažit. Ideální by bylo v poločase vést o dva góly. Náš nástup musí být hodně aktivní, musíme se cpát do vápna a hlavně střílet ze střední vzdálenosti, především naši středoví záložníci, tedy Pavlík s Fickem. To by mohla být zbraň, která by na hosty mohla platit a dopomoci nám tak k úvodní brance. Jen to chce odvahu zkoušet to,“ domnívá se Kula.


Karvinští budou chtít navázat na svůj bojovný a zodpovědný výkon proti Spartě B. To mimo jiné znamená častou hru přes rychlá křídla Cika a Milosavljeva. „Ano, budeme chtít hrát přes křídelní prostory, protože tam je více místa pro finalizaci útoku. Útočná dvojice se měnit nebude, poněvadž tam mnoho variant ani nemáme, to znamená Opic – Mišinský. Opic se teď střelecky chytil, tak doufáme, že se k němu proti Žižkovu připojí i Vláďa Mišinský,“ přibližuje Kula.


A jak vypadá současný zdravotní stav kádru? „Nestěžuji si. Mimo hru je sice Slončík a předevčírem si něco s kolenem udělal i Gonda, ale jinak jsou všichni v pořádku. Gottwald už začal s tréninkem a také bratři Zápotokové pomalu dohánějí tréninkové manko. Větší prostor pro to však bude v zimní přestávce,“ doplnil Kula.

Zatím si oba zahrají za B-tým v I.A třídě. „Hráči, kteří nebudou tolik vytížení a kteří se vracejí po menší pauze, si půjdou v sobotu zahrát za béčko. Čeká to zkušeného Tchuře a na poločas bych chtěl vidět i Hoffmanna,“ konstatuje Kula.