Slavia Orlová – TJ Nový Jičín 2:1 (2:1)

Orlovští hráči se pomalu zvedají z bahna. „Poslední dvě utkání pro nás byla naprosto stěžejní. Výhra v Havířově nám dala zase naději a tři body s Novým Jičínem nás konečně odpoutaly z posledního místa v tabulce,“ oddechl si sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek.

Slávisté nedávno měnili trenéry. Místo Samce přišel Kročil, který vrátil MFK OKD do druhé dorostenecké ligy. Začala dvěma porážkami a pak měla Orlová čtrnáct dní na to, aby se dala dokupy. „Přestávka nám pomohla. V dalším kole jsme měli volný los a zapracovali jsme na herním postavení hráčů a také kondici. Kluci byli bez fyzičky, to bude hlavní náplň zimní práce,“ upozornil nový kouč Čestmír Kročil.

Ve svém postavení musí být trenér rovněž dobrý psycholog. „Je třeba neustále přesvědčovat hráče, že mají na to se v soutěži měřit s každým. Není to tak, že bychom byli do počtu a po těch dvou výhrách, kdy jsme se odlepili z posledního místa v tabulce, tomu budou hráči věřit zase o něco víc,“ byl po sobotním vítězství nad Novým Jičínem spokojen trenér Slavie.

Ten, kdo přišel na utkání pozdě, přišel o všechny góly. Ty padaly postupně v 5., 6. a 7. minutě. „Takový úvod jsem ještě neviděl. A kluci taky ne,“ prozradil Kročil, že i on byl velice překvapen divokým začátkem.

Už v 5. minutě se po pravé straně prohnal kolem slávistů Dědík a jeho ránu tečoval do brány Hrdina – 0:1. Hned z rozehrávky však posadil Krčmařík míč na hlavu Urbanovi a ten bleskově srovnal – 1:1.

Obrat dokonal pár sekund na to probuzený střelec Kopel. „Potvrdil formu. Asi ji už zase našel,“ smál se Josef Štěpánek na adresu orlovského kanonýra.
Zbytek poločasu se nesl ve znamení líbivého fotbalu, hrálo se nahoru dolů a domácí měli ještě dvě dobré šance T. Věčorken a Urbanem.

„Ve druhé části už jsme se zaměřili na ubránění výsledku. Soupeř kousal, jednou musel perfektně zasahovat brankář Szarowski, ale jinak tam vyložená šance nebyla. Ani na naší straně,“ vybavoval si Štěpánek. Pouze Kopel se dvakrát pokoušel o zakončení.

„Ve zbytku podzimu musíme uhrát tolik bodů, co to jen půjde. Je třeba hrát jednoduše a zodpovědně a v zimě už bude větší prostor na nácvik dalších věcí,“ upozornil nový trenér Kročil, který však má v Orlové dohodu jen do 30. listopadu. „Po ní se uvidí, co bude dál,“ prozradil muž, který je v Karviné stále pracovně vázán.

Branky: 6. Urban, 7. Kopel – 5. Dědík. Rozhodčí: Bečica, žluté karty: 0:1, diváci: 55.

Orlová: Szarowski – T. Věčorek, Hrdina, Bajzath, Skácelík – Šebek (69. Starý), Kosňovský, Kadlčák – Krčmařík – Kopel (83. Míšanec), Urban (90. Jatagandzidis). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Bystřici p. H.