Elseremo Brumov – MFK Havířov 5:0 (3:0)

Od úvodního hvizdu bylo patrné, že Indiáni nejsou ve své kůži. Důrazný fotbal domácích jim vůbec neseděl, takže se hrálo v podstatě neustále na jednu branku. Tlak soupeře vyvrcholil po dvaceti minutách, kdy se po rohu prosadil zcela zapomenutý Smolka – 1:0.

Tři minuty nato pustili sudí ofsajd domácích a Michalčák zastavil pronikajícího útočníka jen za cenu faulu v pokutovém území. Následovalo vyloučení a penalta, kterou Školník s přehledem proměnil.

Když o pět minut později zvýšil Bartozel na 3:0, bylo rozhodnuto. „Hráli jsme tragicky. Prohrávali jsme drtivou většinu osobních soubojů. Domácí házeli všechny dlouhé auty do pokutového území a my se nedokázali s ničím vyrovnat. Když jsme navíc hráli od pětadvacáté minuty v deseti, naše šance na zvrat hodně poklesly,“ uvedl zklamaný kouč Havířova Vladislav Dedek.

Ten o poločase stáhl Husárika a poslal do pole uzdraveného Voznicu. Hra hostů se sice zlepšila, ale do vyložené šance se Indiáni vůbec nedostali. Naopak ještě dvakrát inkasovali z kopačky Zuba, takže odjeli domů s děsivým debaklem 5:0.

„Kdyby měli hráči takhle pokračovat, tak by to bylo zcela zbytečné. Porážka s Orlovou se na hráčích asi hodně podepsala, ale to není žádná omluva. Není možné, aby osm hráčů z deseti podalo tak mizerný výkon. Hráči by se měli hodně rychle vzpamatovat. Potřebujeme na podzim ještě něco uhrát,“ nešetřil kritikou Dedek.

Po debaklu na Valašsku tak spadl Havířov na dno divizní tabulky, od kterého se naopak odrazila Orlová. Oba okresní kluby si tak vyměnily své pozice. Ani jednoho to ale netěší. „Doufám, že se oba zachráníme, vůbec bychom nebyli rádi, kdyby měl Havířov nebo my spadnout,“ zdůraznil sekretář orlovského klubu Josef Štěpánek. „Vidíme to podobně. Náš současný stav nechápu. Hráče máme na to, aby hráli první polovinu tabulky. Debakl v Brumově mě zaskočil,“ přiznal předseda havířovského klubu Libor Pristáš.

Branky: 63. a 78. Zubo, 22. Smolka, 25. z pen. Školník, 30. Bartozel. Rozhodčí: Duda, žluté karty: 2:4, červená karta: 25. Michalčák (H.), diváci: 140.

Havířov: Mrozek – Valový (76. Schovajsa), Sáblík, Michalčák, Szkuta – Pristáš, Husárik (46. Voznica), Suchý, Stebel – Galajda (84. Baláž), Sittek. Trenér: Vladislav Dedek.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Šumperkem.