Depos Horní Suchá – Baník Albrechtice 0:0

Fotbalové derby v I.A třídě mezi celky Horní Suché a Albrechtic přineslo dost vzrušujících momentů, ale žádný gól.

Sušané nastoupili opět v notně kombinované sestavě a hosté byli od úvodního hvizdu fotbalovější. Lépe se pohybovali i kombinovali a vytvořili si tři šance. Tu největší spálil Horňáček. Když se netrefili ani Valla a Dorozlo, mohlo udeřit na druhé straně. Jenže ani domácí Kodenko neobul střelecké kopačky a samostatný únik v závěru první půle zazdil.

Také ve druhé půli měli hosté víc ze hry. Jenže k šancím se propracovali až v závěru. Vallovi už stačilo usměrnit míč do prázdné branky, ale klička navíc ho stála zápis do střelecké listiny.

Když další tutovky zazdili Novák a Horňáček, spěl zápas k bezgólové remíze. V závěrečných minutách se mohl zápas definitivně zlomit. Albrechtičtí nejdříve nastřelili břevno a pak jim sudí neuznali regulérní gól, když si vymysleli ofsajd. Pomezní Podracký zcela opominul postavení zapomenutého Skřížovského u brankové čáry.

Hosté protestovali a poukazovali na hráče, který zůstal stát na místě i po brance, ale s rozhodčími to nehnulo. Naopak za protesty udělil hlavní sudí Švec Dorozlovi během pěti sekund dvě žluté karty a poslal ho předčasně pod sprchy.

„S remízou musíme být spokojeni. Hosté byli k vítězství blíž. Trénujeme ve čtyřech, a to se musí na hřišti projevit,“ řekl rozmrzele kouč Horní Suché Pavol Sýkora, který se nevytáčel a uvedl, že se rozhodčí u neuznaného gólu Albrechtic zmýlili. „Ta branka byla regulérní,“ uznal sportovně Sýkora.

Jeho protějšek Pavel Rücker viděl rozhodující situaci stejně a neměl pro rozhodčí žádné pochopení. „Nemám ve zvyku si stěžovat, ale dnes sudí zápas jednoznačně nezvládli a navíc ještě ovlivnili výsledek. Pevně věřím, že jejich výkon nezůstane na svazu bez potrestání. Na druhou stranu si za neúsoěch můžeme tak trochu i sami. Z tolika šancí nedat ani gól, to je neumění,“ uvedl po utkání rozhořčený trenér Albrechtic.

Rozhodčí: Švec, žluté karty: 1:4, červená karta: 80. Dorozlo (A.), diváci: 150.

Horní Suchá: Drobec – J. Skřížovský, Kaleta, Michalík, Hradil – Przywara, P. Skřížovský (46. Osika), Zima, Příborský (78. Jakub Beránek) – Kodenko, Jan Beránek. Trenér: Pavol Sýkora.

Albrechtice: Jaček – Čoček, Neuman, Kroužek, Novák – Wojtyna (78. Hromada), Stachel, Horváth, Dorozlo – Valla (72. Goj), Horňáček (82. Maceček). Trenér: Pavel Rücker.

Další zápas hraje Horní Suchá v sobotu v Brušperku, Albrechtice v neděli s Šenovem.