FC Janovice – IRP Český Těšín 2:2 (1:2)

Těšíňané se na přední tým soutěže připravili věru svědomitě. Ani jim nevadilo, že v sestavě scházeli z různých důvodů tři hráči z posledního utkání – Mendrok, Bolek a Tomsa. „Známe styl, jakým Janovice hrají. Mají vhodné typy hráčů pro nakopávané balony a zahrávání standardek, nepřekvapily nás,“ neměl s přečtením hry potíže trenér českotěšínských borců Dalibor Damek.


Hosté skórovali už po třiceti sekundách, když Przyczko vyslal pas na Šmahaje, který neohroženě vpadl mezi oba stopery, ustál souboj a podél gólmana usměrnil míč do brány – 0:1.


Domácí se ještě nestihli vzpamatovat z šoku, když Hradečného trestný kop našel Šmahaje, ten šel opět důrazně do souboje a propadlý balon poslal do sítě podruhé.


Janovice brzy snížily. Na dlouhý nákop Gradek nereagoval a Pitřík míč jen lehce líznul hlavou. „Přitom jsem hráče vysloveně upozorňoval na nebezpečí podobných standardek,“ nebyl spokojen s plněním obranných úkolů u této situace trenér Damek.


Gól domácí nastartoval, ale daleko více nastartoval spíše arbitra Takáče. „Od té chvíle se kopala na naši bránu spousta přímých i nepřímých kopů, ale to není v Janovicích nic nového. Naštěstí jsme všechno slušně odvraceli. Pokud ale mají v přeboru hrát podobné týmy jako Janovice nebo třeba Jakartovice, které nemají odpovídající zázemí, pak to se soutěží půjde pomalu ale jistě z kopce,“ myslí si Damek.


Jeho svěřenci měli v 41. minutě příležitost dotáhnout do konce zdárně rozehraný brejk, ale Zábelkovi oba spoluhráči přeběhli do ofsajdu a z akce sešlo.


Pokud se Damkovi nepozdával výkon arbitrů v první půli, pak těžko říct, co si myslel o té druhé. To totiž ještě netušil, jaká fraška bude předcházet druhému gólu domácích.


Těšíňané v 62. minutě běželi tři na jednoho, situace už hrozila gólem, když se najednou ozval hvizd píšťalky a kopala se jakási standardka proti hostům, nikdo pořádně nevěděl proč. „Údajně za mluvení nebo co, prostě naprostý výmysl v době, kdy jsme mohli dát gól na 1:3. Navíc rozhodčí stál mimo dění ve středovém kruhu, vůbec nechápu, jak mohl ze své pozice něco podobného odpískat,“ rozčiloval se Damek.


Kolem arbitra se okamžitě sesypal roj těšínských hráčů, kteří se dožadovali vysvětlení. Možná by se s nějakým i smířili, kdyby arbitr Takáč nesignalizoval, že dá povel k rozehrání volného kopu píšťalkou. Na to ale nečekali domácí, vzali balon a rychle rozehráli. Zatímco hosté stáli na místě, Janovičtí se řítili na bránu a brankář Gradek byl nucen ve vápně faulovat – penalta! Pařenica ji proměnil a zápas skončil 2:2.


Ještě v poslední minutě mohl Ligocki rozhodnout, místo nahrávky volným spoluhráčům se ale nesmyslně pokoušel nafilmovat pád. „Kdyby nahrával, dávali bychom do prázdné a to by soupeř asi nerozdýchal. Nicméně spokojeni nejsme a podáváme protest,“ zlobil se Dalibor Damek.

Branky: 19. Pitřík, 65. z pen. Pařenica – 1. a 15. Šmahaj. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 2:7, diváci: 140.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Šlavka, Rac, Popelka – Duda (55. Vlachovič), Kantor, Przyczko, Hradečný – Šmahaj (85. Pietroszek), Zábelka (55. Ligocki). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín ve čtvrtek s Frenštátem.