Domácí hráči to doma na Zbrojovku umějí. Loni ji ve 3. kole Ondrášovka cupu vyřadili na penalty, přičemž nebyli daleko k výhře ani v normální hrací době. Letos ji o kolo dál porazili znovu, tentokrát klasicky.

„Ten zápas nám vyšel a zase šlo o pohárové utkání. Vypadá to, že v poháru se nám daří více než v lize. Naše výhra je ale zasloužená, měli jsme převahu i další šance,“ upozornil trenér Karviné Karel Kula.

Domácí záložník Martin Motyčka byl za výhru 2:0 také rád. „Je to super výsledek. Před zápasem bychom takovou výhru nad ligovým soupeřem určitě brali, zvlášť, když soupeř naposledy rozstřílel Slovácko. Jsme spokojeni, i když jsme měli i další gólovky. Do šaten jsme mohli jít za stavu 3:0, ve druhé části nastřelili tyč. Jak říkám, je to dobré a mohlo to být ještě veselejší,“ mnul si ruce Motyčka.

Domácí předvedli velmi houževnatý, bojovný i zodpovědný výkon. Skvěle hrál Ciku, gól by si zasloužil. Jednou jeho střela těsně minula šibenici, podruhé nastřelil tyč. „Hráčům jsem říkal, ať zkoušejí pálit ze střední i větší vzdálenosti. Máme na to hráče, ať už se jedná o Ficka, Motyčku nebo oba útočníky Mišinského s Opicem,“ podotkl Kula.

„Dneska jsme na bránu Brna vystřelili asi desetkrát. Nepamatuji, kdy bychom měli tolik střel. Je paradoxem, že ve druhé lize nám to tak nejde. Někdy se daří, někdy to létá mimo,“ neumí si vysvětlit různé výsledky Karviné Motyčka. I když nakonec na jeden důvod přeci jen přišel. „Myslím, že je to o prvním gólu. V lize máme šance, ale nedáme je a soupeř nám z první akce dá gól. V poháru šance máme, proměníme je a naopak soupeř ne. Kdybychom dávali v lize góly jako první, spousta našich výsledků by vypadala jinak,“ domnívá se.

Jak hráči, tak trenér Kula však po utkání odmítali větší soustředěnost na pohár, byť mají nyní výtečnou pozici pro postup do čtvrtfinále. „Odveta v Brně nás čeká až na závěr podzimu. Teď je pro nás prvořadé sobotní derby v Třinci. Máme málo času na přípravu, ale kluci jsou profíci, musí to zvládnout,“ řekl Kula. „Musíme hrát v Třinci stejně aktivně jako dneska proti Brnu. Ten výkon by nás mohl nakopnout,“ přidal se Martin Motyčka.

MFK OKD Karviná – Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)

Branky: 36. Opic, 40. Mišinský. Rozhodčí: Býma – Slavík, Handlíř, žluté karty: Homola – Hudec, červené karty: 80. Homola – 61. Hudec, diváci: 1959.

Karviná: Pulen – Hoffmann, Mihálik, Homola, Knötig – M. Pavlík, Motyčka – Ciku (86. Tchuř), Mišinský, Milosavljev – Opic (84. P. Pavlík). Trenér: Karel Kula.