IRP Český Těšín – FK Bohumín 2:1 (1:0)

„Hostů je mi líto, prohrát si nezasloužili. To je prostě fotbal, někdy jste lepší a nezískáte ani bod, jindy si nezasloužíte ani remízu a máte všechny tři. Fotbalový bůh to asi takhle kompenzuje,“ podotkl trenér Těšína Dalibor Damek.

Na jeho týmu se evidentně podepsala kulminující únava z náročného programu. Když vezmeme v potaz, že společně s dohrávkou v Čeladné absolvovali Těšíňané tento měsíc hned sedm duelů, je to skoro tolik jako například londýnská Chelsea. „Kluci chodí do práce, k tomu dva byli po noční a ve čtvrtek jsme hráli vložené kolo. Tohle se na mužstvu jasně podepsalo. Bohumín nás přehrával ve všech směrech,“ konstatoval Damek.


Domácí přitom nezačali špatně. Po přihrávce Šmahaje střílel jen těsně mimo Zábelka. V 18. minutě si vypracoval super šanci Zábelka. Zaběhl si za obranu, obešel i gólmana, ale místo snadného doklepnutí do prázdné brány sám sebe zranil a balon se dokutálel mimo. Těšíňané uvažují, že tuto kuriózní situaci pošlou do televize Nova, aby ji zveřejnila ve své pravidelné rubrice Palec dolů…


Bohumín měl Gáborem také jednu obrovskou příležitost, ale na hráčích se asi projevuje současná nepohoda, plynoucí z postavení v tabulce. Mužstvo nehraje špatně, avšak nedává góly a hloupě inkasuje.


Domácí se dočkali branky v 27. minutě. Po standardní situaci dorazil natřikrát míč do sítě důrazný Przyczko.


I poté mohl Bohumín skórovat. Po chybě Vlachoviče musel brankář Gradek krýt tvrdou střelu aktivního Gábora. „Bohumín nás překvapil. Jeho hráči dali do hry opravdu všechno, protože věděli, že hrají o udržení. Podržel nás brankář Gradek, vybavuji si třeba situaci po Hanusově standardce,“ ocenil výkon bohumínských borců i sekretář IRP Petr Bajtek.

Branky: 27. Przyczko, 87. Ligocki – 55. Gábor. Rozhodčí: Křenek, žluté karty: 3:2, diváci: 120.

Č. Těšín: Gradek – Vlachovič, Šlavka, Rac, Popelka – Hradečný (46. Bolek), Kantor, Przyczko (75. Pietroszek), Fizek – Šmahaj, Zábelka (20. Ligocki). Trenér: Dalibor Damek.

Bohumín: Šajer – Prokš, Košťál, Kornák (82. Benda), Tvrdý – Kubinski, Kempný, Socha, Bayer (63. Ciesarik) – Hanus, Gábor (70. Mooc). Trenér: Martin Kempný.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Rýmařově, Bohumín také v neděli s Oldřišovem.

Celý článek v tištěném Karvinském deníku