Jiskra Rýmařov – IRP Český Těšín 2:2 (0:2)

„Přivezli jsme bod, se kterým jsem absolutně nespokojen. Je fakt, že nám chybělo šest hráčů sestavy, ale v Rýmařově jsme jednoznačně ztratili tři body. A to jen vlastním neuměním,“ nepřešla zloba českotěšínského trenéra Dalibora Damka ani dva dny po utkání.


Hosté mohli v první půli v Rýmařově dát aspoň pět gólů. „Pak by bylo po nich. Místo toho jsme skórovali jen dvakrát,“ byl zklamán Damek.


Těšíňané měli prvních 45 minut jasně pod kontrolou. Už ve druhé minutě utekl domácí obraně Ligocki, ale brankář vyrazil jeho ránu na roh. Pak zase Ligocki předložil míč Hradečnému, ten si položil gólmana, nahrál před prázdnou bránu zcela volnému Dudovi, který třicet centimetrů před čárou netrefil branku! Těšíňané už by pomalu mohli své kuriozní momenty sestříhat do nějakého silvestrovského videa.


Další tutovku zahodil Rac. Na penaltě volil místo jednoduché střely tvrdou bombu a přestřelil. V 19. minutě zase pálil těsně vedle Przyczko.


Rýmařov si svou jedinou šanci schoval na 21. minutu, ale brankář Gradek reagoval proti Ondruškovi včasným vyběhnutím.


Pak už se zase počítaly gólovky jen před domácí bránou. Po centru Race střílel z voleje Duda – brankář vyrazil míč před sebe a Hradečného dorážka směřovala nad břevno.


V 39. minutě šli Těšíňané dokonce čtyři na jednoho, ale akci ani nezakončili. Až konečně tři minuty před koncem poločasu vyslal Przyczko do dalšího trháku Ligockého a ten se konečně trefil – 0:1.


Mladík v těšínském dresu ale neměl dost. Za další dvě minuty usměrnil do sítě trestný kop Hradečného a hosté vedli přeci jen o dva góly. „Ale měli jsme vést aspoň o čtyři,“ dodal Damek.


Branky: 66. Jahoda, 75. Ondruška – 42. a 44. Ligocki. Rozhodčí: Boček, žluté karty: 6:3, diváci: 110.

Č. Těšín: Gradek – Fizek, Pietroszek, Rac, Popelka – Duda (67. Bolek), Fikoczek, Kantor, Hradečný – Przyczko (85. Šlavka), Ligocki (90. Zábelka). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Čeladnou.

Celá článek v zítřejším vydání Karvinského deníku