FK Mikulovice – Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:1)

„Potvrdili jsme fazonu. Škoda jen, že pro nás podzim končí. S naší formou jsme mohli nějaké bodíky ještě nastřádat,“ pochvaloval si sekretář petrovického klubu Bruno Kencki a zmínil důležitost udržení kontaktu se samotným vrškem tabulky.


Na silné Mikulovice se svěřencům trenéra Dušana Kohuta během podzimu dařilo. Soupeř jim nedal gól, prohrál 0:3 a nyní i 0:2.


Začátek utkání se nesl ve znamení mírné převahy Lokomotivy, kterou pomáhal vytvářet agilní Miko. Smůla pro něj, že se ještě v první půli zranil. Petrovický záložník hned v 8. minutě zahrozil z přímého volného kopu a o tři minutky později připravil gól jako na zlatém podnose dorostenci Czyžovi. Utekl po křídle, nasměroval do vápna milimetrově přesnou přihrávku a Czyžovi už stačilo jen nastavit nohu – 0:1. Ze své premiérové branky mezi muži měl mladík Czyž velkou radost, ale to bude mít nejspíš i pokladník mužstva…


Hosté pokračovali v tlaku - v další šanci Miko přestřelil a teprve pak se osmělili i domácí. Mikulenkův pokus však Sabelovi starosti nenadělal a ze svého trestňáku neuspěl ani šutér Onciul. „Upřímně – čekali jsme od domácích o dost víc,“ konstatoval Kencki.


Začátek druhé části se Lokomotivě rovněž vydařil. Lukan se probil po straně a nabídl svému útočnému kolegovi Šusterovi možnost dostat se na první místo v klubové tabulce střelců. Důrazný Šuster jí nepohrdnul a krásně z voleje napálil balon za záda mikulovického gólmana – 0:2.


Bezprostředně poté se vyznamenal strážce petrovického brankového prostoru Sabela. Onciulovi chytil tutovku a pak vyrazil házenkářským způsobem i jeho další ránu. „Fakt, že domácí nedali kontaktní gól, hrál asi rozhodující roli,“ připustil sekretář Kencki.


Pak už totiž nebyl tlak Mikulovic tak značný, Lokomotiva jej dobře rozbíjela. Šuster navíc trefil břevno a slušné možnosti měli i Škuta s Lukanem. Mikulovičtí zabrali zase až v závěru. Ránu Kadlčáka si ale Sabela pohlídal a stal se díky čistému kontu jedním z hlavních strůjců úspěchu celého týmu. Těmi dalšími byli běhavý Dittrich, dirigent petrovické hry, a pak také stoper Gill, maják obrany, který se s míčem nemazlí, ale ani mu nepřekáží. Fakt, že zrovna tito hráči stáli za výhrou svého týmu ale není až zase tak překvapující. Nejsou to totiž borci divizní úrovně…


Branky: 11. Czyž, 50. Šuster. Rozhodčí: Viščor, žluté karty: 1:2, diváci: 180.

Petrovice: Sabela – Klimek, Gill, Bernatík, Reichl – Miko (37. Škuta), Kumpán, Dittrich, Czyž – Lukan (88. Funiok), Šuster. Trenér: Dušan Kohut.