IRP Český Těšín – SK Čeladná 7:0 (6:0)

Přestože trenér IRP Dalibor Damek postrádal hned několik hráčů kádru, na střelecké chuti jeho svěřenců to neubralo zhola nic. „Čekali jsme, že to soupeř zavře, což se potvrdilo, ale nahlodali jsme ho dvěma slepenými góly a nakonec z toho byla kanonáda,“ pochvaloval si Damek.

Po první šanci Przyczka, který mířil jen do gólmana, vyvrcholil tlak domácích borců minipasáží mezi 19.-21. minutou. Po přihrávce Przyczka protrhl gólová stavidla zápasu Duda, který obešel protihráče a vyzrál i na brankáře. Po něm se do míče krásně opřel Hradečný a bombou k tyči upravil na 2:0.


Pak následovalo jakési odpočinkové období, až zase přišla úderná tříminutovka Těšína. V 36. minutě se k centru Ligockého prodral mezi dvěma beky Duda a pěknou hlavičkou skóroval na 3:0, hned na to odebrali Těšíňané soupeři míč z rozehrávky, Duda vrátil Ligockému gólovou nahrávku a bylo to 4:0. Uběhla další minutka, Kantor se vydal na sólo do pokutového území, byl zastaven nedovoleně a Rac z penalty zvýšil na 5:0.


Těšín navíc už tak zdecimovaným hostům zasadil ještě gól do šatny po nejkrásnější akci zápasu. Przyczko našel dlouhým pasem rozběhnutého Hradečného, ten v plném běhu odcentroval na Dudu, který završil hattrick.

Druhá půle už byla údržbová. Těšín kontroloval hru, prostřídal sestavu a mohl přidat další branky. Tři obrovské šance spálil Kantor, na němž bylo vidět, že chce mermomocí dát gól. Jednou běžel dokonce sám na gólmana, ale v sobotu mu nebylo souzeno zapsat se do střelecké listiny. Další dvě šance zazdil také Ligocki. Nakonec po jeho akci aspoň přidal branku střídající Šmahaj. Ten toho stihnul během svého třicetiminutového pobytu na trávníku opravdu dost. Trefil totiž ještě břevno a nakonec byl i vyloučen. Čeladná potvrdila, že v soutěži nemá co dělat.

„Naše vysoké vítězství je pěkné, ale na poslední utkání v Dětmarovicích nás nepřipravilo nijak. Příští soupeř je totiž z úplně jiné kategorie. Doma hraje velice zodpovědně z obrany, těžko se mu střílí góly. Navíc ani nevím, v jakém stavu budeme, protože se nám teď zranili další dva hráči a Šmahaj nebude moct hrát kvůli červené kartě,“ přibyly Damkovi vrásky na čele.


Původně se poslední kolo kalendářního roku 2010 mělo hrát klasicky o víkendu, v tomto případě tedy v sobotu, ale krajský svaz určil jinak a posunul termín na sváteční středu 17. listopadu. Je však možné, že se oba kluby dohodnou na sehrání utkání v řádném sobotním termínu, což by možná bylo příznivější jak pro pracující hráče, tak i pro diváky, kterých by na derby dorazilo v sobotu nejspíš více než ve středu.


Branky: 19., 36. a 44. Duda, 21. Hradečný, 37. Ligocki, 38. z pen. Rac, 60. Šmahaj. Rozhodčí: Latoň, žluté karty: 3:4, červená karta: 82. Šmahaj (Č. T.), diváci: 200.

Č. Těšín: Pytela – Pietroszek (55. Vlachovič), Šlavka, Rac, Popelka – Bolek (55. Šmahaj), Kantor, Przyczko, Hradečný – Duda, Ligocki (75. Groš). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu v Dětmarovicích (13.30 hodin).