SC Pustá Polom – SK Dětmarovice 3:0 (1:0)

Dětmarovičtí dle slov svého kouče propadli ve středu hřiště. „Věděli jsme o technických dovednostech domácích i o jejich kombinačních schopnostech, takže jsme chtěli pořádně zahustit střed hřiště, abychom Polomi možnost kombinovat znemožnili. To se nám ale nepovedlo, hráči v záložní řadě propadli,“ konstatoval zklamaně trenér Petr Czyž.

První půle byla dlouho vyrovnaná bez vážnějšího ohrožení obou branek. Střílelo se spíše zdálky a to gólmanům obou celků problémy nenadělalo.

Až ve 32. minutě podnikli domácí výpad po levé straně a centr Jurče nekompromisně poslal do sítě Valošek. Brankář Pacanovský neměl vůbec šanci reagovat – 1:0.

Do druhé půle vstoupili hosté se snahou okamžitě napadat a přitlačit Polomské k jejich vápnu. To se dařilo ale jen pět minut. Po vlastním rohovém kopu nezablokovali Dětmarovičtí protihráče a po přečíslení inkasovali z kopačky Beinhauera podruhé.

„Nechtěli jsme to vzdát, přestože nás bylo málo. Martinček mohl okamžitě snížit, jenže svou šanci nedal a Hojdysz pak nastřelil tyč. Kontaktní gól nás mohl udržet ve hře, bohužel se nám to nepovedlo,“ smutnil trenér Czyž.

Ten měl vzhledem k jediné alternativě střídání omezené možnosti při promíchání sestavy a zázrak nevyčaroval. Naopak domácí v 64. minutě přidali ještě jeden krásný gól, kdy se Jurč řídil heslem: Když nevíš, co s míčem, vystřel a posadil balon z 25 metrů Pacanovskému přímo do šibenice – 3:0.


„Pak už to byla z naší strany jen jalová snaha o korekci. Porážka nás mrzí, jsme teď v docela zbědovaném stavu. Do středy, kdy by se měl hrát poslední zápas, budeme dávat sestavu horko těžko dohromady,“ prohlásil Czyž.

Branky: 32. Valošek, 50. Beinhauer, 64. Jurč. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 1:2, diváci: 150.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Hojdysz, Prčík, Ligocký – Martinček, Novák – Schimke, Matušík, Maleňák (70. Beilner) – Kratka. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice ve středu s Českým Těšínem (13.30 hodin).