MFK Havířov – SFC Opava B 0:6 (0:3)

Trenér Indiánů Vladislav Dedek se musel obejít bez rekordních osmi hráčů základní sestavy, když v týdnu na listinu marodů přibyli ještě Pristáš a Suchý. Ve značně okleštěném složení musel proto udělat další změny, a to se na hře týmu plně projevilo. Když navíc hosté přijeli se šesti posilami z A týmu, byly akcie Havířovských prakticky na nule.


„Na hřiště musela nastoupit i řada marodů. Někteří hráli dokonce s horečkami, takže bodovat jsme mohli asi jen zázrakem. Chtěli jsme zápas odložit, ale Opava nám nevyšla vstříc, i když jí prakticky o nic nejde,“ přiblížil situaci havířovský kouč.


Domácí drželi krok s favoritem jen deset minut. Pak hosté předvedli ligovou akci s parádní koncovkou a po dalším úspěšném brejku bylo vymalováno.
Přes snahu Indiánů se hrálo v podstatě na jednu branku a řešila se jen otázka, kolikrát domácí inkasují. Opavští si rozložili branky rovnoměrně do obou částí. V každé vstřelili tři a připsali si zaslouženě výrazné vítězství.


Parádnímu gólu Korčiána, který vymetl šibenici Mrozkovy branky, zatleskala sportovně i celá domácí tribuna. Havířov se mohl dočkat v závěru čestného úspěchu po střele Michalčáka, ale míč se odrazil od břevna před branku a dorážející Husárik už byl v ofsajdu.

„Dnes jsme neměli žádnou šanci na úspěch. Chvilkově jsme stíhali buď vepředu, nebo vzadu, ale celkově vůbec. Soupeř byl úplně na jiné úrovni a lepší ve všech herních činnostech. Na závěr podzimu musíme zapomenout a pořádně se připravit na jaro,“ díval se už raději kupředu trenér Dedek.

Branky: 22. a 54. Korčián, 44. a 49. Schaffartzik, 13. Kiša, 62. Neubert. Rozhodčí: Kryštof, žluté karty: 1:0, diváci: 200.