Domácí trenér Karel Kula zkoušel v kombinované sestavě dát šanci členům širšího kádru áčka i mladíkům, jak dopředu avizoval. A například mladík Legierski se dočkal prvního gólu za A-tým. Možná, že na jaře přidá i první „oficiální“ mistrovský…

Zápas se odehrál za chladného počasí a na těžkém terénu, což bylo znát i v úvodu na hře obou družstev, kdy se děj kolem kulatého nesmyslu odehrával především uprostřed pole.

Jako první se osmělili domácí, ale mířili nad. Hosté si vytvořili první velkou šanci, kdy polostřela Ondrušíka proletěla celou šestnáctkou a dobíhající Coufal skluzem jen těsně minul Pulenovu bránu. Pravidlo nedáš - dostaneš se vzápětí potvrdilo před hlučínskou svatyní. Nejprve sice Pavlíkova střela skončila těsně vedle, ale za necelou minutu se již prosadil Ciku a Karviná vedla.


Ve 20. minutě mohl zvýšit náskok Karviné Jursa, jehož křížná střela skončila nad bránou. Ve 33. minutě došlo k zajímavé situaci, kdy asistent rozhodčího signalizoval ofsajd, v němž se měl ocitnout Ciku, hlavní rozhodčí však nechal pokračovat ve hře a celou akci pustil. Ciku tak postupoval sám na hlučínského gólmana, udělal mu kličku a skóroval do prázdné brány - 2:0.


Prvních dvacet minut druhého poločasu se neslo většinou ve znamení rohových kopů na obou stranách, zahrávání standardních situací, ze které však ani jedno z mužstev nevytěžilo pořádnou příležitost. To se povedlo až v 66. minutě Schulmeisterovi, který prostřelil Pulena a hosté snížili na 2:1 a vrátili se zpět do hry.

Po této brance však Karviná zvýšila své tempo, nejdříve Motyčka v 74. minutě střelou zpoza šestnáctky vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který jeho střelu musel likvidovat nadvakrát. O dvě minuty později se prosadil karvinský dorostenec Legierski, jenž vrátil domácím opět dvoubrankový náskok - 3:1.

V 78. minutě se mohl prosadit i další cizinec Milosavljev, který nastoupil do druhého poločasu, jenže jeho pokusu nebylo přáno a trefil pouze tyč. Po jeho přihrávce se mohl radovat z gólu i mladý Koutný, i on ale ve vyložené šanci selhal. V 88. minutě trefili tyčku také hosté a tím zápas před třemi desítkami nejvěrnějších fandů i skončil.

Branky: Ciku 2, Legierski.