Svěřenci trenéra Zbyška Gazdy se v minulém týdnu stali účastníky turnaje pro starší i mladší žáky a v silné konkurenci se jim podařilo turnaj vyhrát.


Ve skupině porazili Rudnik a Olzu, remizovali s domácím výběrem. V semifinále zdolali silný Dembowiec a ve finále si zopakovali bezbrankovou remízu s Haźlachem. O vítězi turnaje rozhodly penalty, které lépe zvládli karvinští mladíci. Nejlepším hráčem turnaje byl navíc vyhlášen Lukáš Ligocký.


„Turnaj byl pro nás velmi dobrou prověrkou před halovou kvalifikací o postup na mistrovství republiky,“ poznamenal trenér Gazda.


Karvinští chlapci se totiž hned vzápětí zúčastnili v Bílovci turnaje, kde proti nim stáli ligoví soupeři, na které naráží v klasické sezoně v nejvyšší české soutěži. „Na turnaji jsme byli už loni, skončili jsme čtvrtí od konce, ale oproti předchozím letům zaznamenali kluci už velký posun kupředu. Kdysi jsme od silných soupeřů dostávali docela dardy 15:0, ale lepšíme se a dokážeme už bodovat,“ poznamenal Gazda.


Jeho slova se v Bílovci potvrdila. Karvinští dokázali hrát rovnocenné partie, v konkurenci nejsilnějších soupeřů z kraje, jako jsou Ostrava, Opava, Vítkovice, Frýdek-Místek a další skončili čtvrtí. „Soupeři byli tradičně silní, na republiku postoupil jen vítěz. Na Baník či Hlučín jsme neměli, ale na Opavu ano. Tahle ztráta nás velmi mrzí, mohli jsme skončit třetí,“ poznamenal trenér karvinských chlapců kategorie U13.


VÝSLEDKY
Olza Cup v Haźlachu

Skupina B: MFK OKD – Rudnik 3:1, MFK OKD – Olza 5:0, MFK OKD – Haźlach 0:0.
Semifinále: MFK OKD – Dembowiec 2:1
Finále: MFK OKD – Haźlach 0:0, 3:2 na pen.
Nejlepší hráč turnaje: Lukáš Ligocki
Nejlepší střelec MFK OKD: Filip Štěrba – 4 góly
Sestava MFK OKD: Ciupa, Berešík, Štěrba, Kondziolka, Všetička, Michailidis, Popek, Ligocký, Chloň, Zeisberger.

Kvalifikace na halové Mistrovství republiky v Bílovci
Konečné pořadí kategorie U13:
1. Ostrava, 2. Hlučín, 3. Opava, 4. Karviná, 5. Frýdek-Místek, 6. Bílovec, 7. Vítkovice.