Fotbalisté Havířova jsou po podzimu na patnáctém místě, takže mají před sebou jediný cíl, a to záchranu. S přípravou začali už 6. ledna a mají za sebou i první přípravný zápas. V Opavě dokázali zvítězit nad kombinovaným týmem SFC 3:1.

Indiáni vyměnili v zimní přípravě trenéra. Vladislava Dedka nahradil zkušený Bohuslav Keler, který po několika letech opustil Čeladnou. „V Havířově bydlím a dvakrát už jsem s vedením MFK jednal o případném angažmá. Napotřetí už jsme se dohodli a neskrývám, že jsem přišel, abychom divizi zachránili. V této situaci ani nemůžeme mít jiné plány,“ řekl nový trenér.

V prvním zápase se představilo několik nových hráčů. Indiáni předvedli proti favoritovi solidní výkon a tým, se kterým prohráli poslední podzimní zápas o šest branek, nyní porazili 3:1. Dvě branky vstřelil Galajda a jednu Sittek.

„V sestavě jsme měli tři novice. Je předčasné je nějak hodnotit, stejně jako hru a výkony dalších hráčů. Celkově jsme předvedli solidní výkon a jsem rád, že jsme první zápas vyhráli. Kluci si musejí opět vzpomenout, jaké je to vyhrávat,“ řekl po zápase Keler, bývalý skvělý hráč Vítkovic, se kterými získal v roce 1986 titul.

Na zkoušce jsou v Havířově momentálně hlučínský Poštulka, Lacina z Vítkovic a Skotnica z Frenštátu pod Radhoštěm. Tím výčet nových jmen ještě nekončí. V pondělí se měli do přípravy zapojit další dva až tři hráči z vyšších soutěží a do poslední chvíle se bude čekat na další zajímavé typy.

V Opavě se v havířovském dresu objevil i Miroslav Matušovič. „Mirek si s námi chodí zatrénovat a chtěl si dnes i zahrát. Nic konkrétního v tom zatím z pohledu jeho působení v našem týmu momentálně nelze hledat,“ dodal Keler.

Další přípravný zápas sehrají Indiáni v sobotu 22. ledna od 14.30 hodin na umělé trávě v Orlové proti Šenovu. V neděli 30. ledna se představí Havířovští od 12 hodin v Českém Těšíně.